Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Baraże do ME: Ukrainki bliżej awansu

Baraże do ME: Ukrainki bliżej awansu

W pierwszym meczu barażowym do Mistrzostw Europy 2009 zwycięstwo odniosła reprezentacja Ukrainy, która w pięciu setach ograła Chorwację. Wygrywały też zespoły Białorusi i Azerbejdżanu.

Najtrudniejszą przeprawę miały w pierwszym meczu barażowym siatkarki z Ukrainy, które grały z reprezentacją Chorwacji. Szczególnie wyrównane były dwa pierwsze sety. W drugiej partii o zwycięzcy zadecydowała gra na przewagi. Szczęście sprzyjało w niej Chorwatkom, które wygrały 27:25 i doprowadziły do remisu. W trzeciej partii ekipa chorwacka poszła za ciosem i gładko wygrała 25:17. Wydawało się zatem, że mecz może się zakończyć po czwartym secie. W nim jednak swój rytm odnalazły Ukrainki, które szybko wyszły na prowadzenie i wygrały wysoko do 15. W tie-breaku nasze wschodnie sąsiadki poszły za ciosem i wygrały 15:10.

Ukraina – Chorwacja 3:2

(25:21, 25:27, 17:25, 25:15, 15:10)

W meczu pomiędzy zespołami Białorusi i Słowenii nie było już tylu emocji. Jedynie w pierwszym secie Słowenki zagrały skutecznie i wygrały 25:22. W kolejnych setach coraz lepiej grały już Białorusinki, a w każdej kolejnej partii wygrywały z coraz większą przewagą punktową.

Białoruś – Słowenia 3:1

(22:25, 25:21, 25:19, 25:18)

Wyjątkowo łatwą przeprawę miały w pierwszym meczu barażowym siatkarki z Azerbejdżanu. W meczu z Grecją już w pierwszym secie pokazały świetne przygotowanie. Wygrana do 20 sprawiła, że Azerki poszły za ciosem i w kolejnych dwóch partiach zwyciężyły wysoko do 15.

Azerbejdżan – Grecja 3:0

(25:20, 25:15, 25:15)