Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > MOSiR Mysłowice najlepszy w Pucharze Starosty Pszczyńskiego

MOSiR Mysłowice najlepszy w Pucharze Starosty Pszczyńskiego

Siatkarki MOSiR-u Mysłowice triumfowały w rozgrywanym w piątek i sobotę Pucharze Starosty Pszczyńskiego. Beniaminek I ligi kobiet na pokonanym polu pozostawił drużyny I- i II-ligowe. Mysłowiczanki w całym turnieju doznały tylko jednej porażki.

Znakomicie zmagania rozpoczęły gospodynie prowadzone przez Jarosława Bodysa, które pokonały siatkarki Wisły Kraków 2:1 oraz MOSiR-u Mysłowice, także 2:1. Krakowianki w zeszłym sezonie walczyły o awans do LSK, ostatecznie kończąc sezon na 2. miejscu, a mysłowiczanki zajęły miejsce w I lidze siatkarek z Pszczyny, które spadły do II ligi. Także w trzecim meczu tego dnia padł wynik 2:1. Tym razem ze zwycięstwa cieszyły się mysłowiczanki, które pokonały siatkarki Sokoła Chorzów.

(25:21, 20:25, 19:25)

Drugiego dnia gospodynie nie prezentowały się już tak dobrze i po przegranej 0:3 z Sokołem Chorzów o ich miejscu w klasyfikacji końcowej zadecydować miał wynik konfrontacji MOSiR Mysłowice – Wisła Kraków. Mysłowiczanki wykorzystały szansę i w trzech setach pokonały krakowianki, dzięki czemu cieszyć mogły się z wygranej w całym turnieju. W ostatnim meczu turnieju siatkarki Wisły pokonały 2:1 drużynę z Chorzowa.

(25:16, 12:25, 21:25)

Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym. We wszystkich spotkaniach rozegrano trzy sety, bez względu na wynik w dwóch pierwszych partiach.