Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Łukasz Żygadło: Belgowie są od nas zdecydowanie słabsi

Łukasz Żygadło: Belgowie są od nas zdecydowanie słabsi

Łukasz Żygadło, rozgrywający reprezentacji, igrzyska olimpijskie oglądał przed telewizorem. Nie czuł jednak żadnej urazy do trenera Raula Lozano i gdy tylko otrzymał powołanie, natychmiast zjawił się na zgrupowaniu w Spale.

Nie możemy się bać Belgów i nieważne, że pierwszy mecz gramy na wyjeździe – stwierdził reprezentacyjny rozgrywający. Rywale są zdecydowanie słabsi i nie mam żadnych obaw o końcowy rezultat. To nie ma żadnego znaczenia, że w reprezentacji jest kilku nieobecnych w Pekinie.

Spodziewał się pan powołania od Lozano?Do końca rywalizowałem o miejsce w olimpijskiej reprezentacji. Trener dokonał takiego, a nie innego wyboru, ale nie czuję urazy. Doskonale zdawałem sobie sprawę, że nie wszyscy olimpijczycy będą zdrowi. Przeczuwałem, że otrzymam nominację do kadry na mecze z Belgami.

W porównaniu z kolegami znajdował się pan w innym cyklu treningowym. To chyba niezbyt komfortowa sytuacja?

W Chinach nie byłem, ale przecież nie leniuchowałem. Trenowaliśmy w klubach i zostaliśmy wyrwani z siłowni. Szybko jednak trzeba było się przestawić na inny cykl zajęć. Teraz nie ma czasu na eksperymenty i ostatnie treningi wyglądały już przyzwoicie. Trener dokonuje różnych roszad w wyjściowej szóstce i poszukuje optymalnego zestawienia. Motywujemy się nawzajem i nie dopuszczam do siebie żadnej złej myśli.

Trudno było się panu zmobilizować i przyjechać do Spały?

O sytuacji przed igrzyskami już nie chcę rozmawiać. Nie było łatwo przestawić się z treningu w siłowni na zajęcia czysto siatkarskie. W końcu jednak jestem zawodowcem i nie mam zamiaru kwękać. Jaka jest stawka tych meczów – doskonale wiemy. Dla Belgów z pewnością to najważniejsze występy w tym sezonie. Dla nas to jedne z wielu. Trzeba jednak stanąć na wysokości zadania i wygrać. Oni są od nas zdecydowanie słabsi i musimy to udowodnić na boisku.

Juniorzy przegrali z Belgami 1:3.

Nie zamierzamy tego powielić. Inni ludzie, inna gra…

Rozmawiała: Małgorzata Gotowiec (Sport)

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved