Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Druga wygrana pary Urban/Wiatr

WT: Druga wygrana pary Urban/Wiatr

W swoim kolejny meczu w turnieju World Tour w Mysłowicach, reprezentantki Polski - Joanna Wiatr i Katarzyna Urban, pokonały duet ze Szwajcarii - Guerra Arias/Truessel i w ten sposób uzyskały awans do najlepszej szesnastki turnieju.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Szwajcarek. Zarówno jedna jak i druga para była mocno skoncentrowana, dlatego wynik oscylował wokół remisu. Dopiero przy stanie 11:11 Polki wyszły na prowadzenie i popisywały się pięknymi zagraniami. Mocne zbicia Katarzyny Urban i sprytne kiwki Joanny Wiatr pozwoliły Polkom na objęcie prowadzenia 15:12. W końcówce seta Szwajcarki zbliżyły się do Polek na jeden punkt, ale Joanna Wiatr nie dała szans Szwajcarkom kiwając bardzo precyzyjnie w boczną linię boiska – kończąc w ten sposób pierwszego seta.

Druga partia do zdecydowana dominacja naszych siatkarek. Koncertowy początek pozwala im objąć prowadzenie 8:3. Wyraźnie rozluźnione biało-czerwone popisują się świetnymi zagraniami. Joanna Wiatr z zimną krwią wykorzystuje błędy Szwajcarek i kiwa najczęściej w okolicach końcowych i bocznych linii. Truessel/Guerra Arias są bezradne, a kolejne „gwoździe” wbijane przez Katarzynę Urban całkowicie wybijają parę szwajcarską z rytmu gry. Drugiego seta i cały mecz kończy blok Urban, która jedną ręką gasi atak Guerry Arias. Tym samym Polki pierwszy raz w historii World Tour awansowały już do grupy 16 najlepszych drużyn. W kolejnym starciu nie są bez szans, bo spotykają się z czeską parą: Klapalova/Petrova, z którymi wygrywały już kilkukrotnie.Urban/Wiatr – Truessel/Guerra Arias 2:0

(21:19. 21:13)

Statystyki meczowe:


Urban/Wiatr (Pol)      Guerra Arias/Truessel(Sui)

            Punkty:

1.Katarzyna Urban 18         1.Katrin Truessel 7
2.Joanna Wiatr 14          2.Guerra Arias 22

             Atak:

1.Katarzyna Urban 14         1.Katrin Truessel 5
2.Joanna Wiatr 14          2.Guerra Arias 18

            Blok:

1.Katarzyna Urban 3

            Serwis:

1.Katarzyna Urban 1         1.Katrin Truessel 2
                   2.Guerra Arias 4


Po meczu powiedziały:

Tanya Guerra Arias: Pierwszego seta przegrałyśmy przez mój błąd na zagrywce przy stanie 19:18 dla Polek. Niestety w drugim secie Polki były zdecydowanie lepsze, a nam nie wychodziło praktycznie nic, dlatego przegrałyśmy całe spotkanie.

Katarzyna Urban: Miałyśmy dużo szczęścia w końcówce pierwszego seta, bo Szwajcarki popełniały mnóstwo błędów. Drugi set dużo lepszy w naszym wykonaniu, jak się prowadzi pięcioma punktami to można grać na luzie no i to było widać w naszej grze. Jesteśmy szczęśliwe tym bardziej, że para szwajcarska pokonała trzy inne polskie pary.

Joanna Wiatr: W następnym meczu gramy z czeską parą: Klapalova-Petrova. Sparowałyśmy z nimi kilka razy i parę razy udało nam się wygrać więc myślę, że szanse są wyrównane.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved