Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Andrzej Niemczyk: MŚ to nagroda za doskonałych kibiców

Andrzej Niemczyk: MŚ to nagroda za doskonałych kibiców

- Otrzymaliśmy nagrodę za doskonałych kibiców, bardzo dobrą obsługę medialną, a także dlatego, że jesteśmy przygotowani do tego wyzwania pod względem organizacyjnym - mówi o MŚ 2014 w "Przeglądzie Sportowym" Andrzej Niemczyk.

Dobrą robotę wykonała ekipa prezesa Mirosława Przedpełskiego, ale to także plon pracy jego poprzednika Janusza Biesiady i organizowania przez lata Ligi Światowej – twierdzi były trener reprezentacji polskich siatkarek, Andrzej Niemczyk.

By wykorzystać przyznanie mistrzostw Polsce przede wszystkim trzeba zmienić struktury w naszym sporcie. To obecnie wielki show-biznes. Pan od muzyki czy matematyki nie może podejmować decyzji wiążących się z wielką odpowiedzialnością finansową. Uważam, że związki sportowe powinny przekształcić się w spółki akcyjne. Dotychczasowe zarządy mogą stać się Radami Nadzorczymi, które wybiorą zawodowego menedżera. To on ma zarządzać, dobierać sobie współpracowników, zatrudniać i stawiać zadania trenerom, odpowiadać za finanse – uważa Niemczyk.*Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: onet.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved