Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA przyjmującego zatrudni od zaraz

ZAKSA przyjmującego zatrudni od zaraz

Powodów do zmartwień nie brakuje Kazimierzowi Pietrzykowi, prezesowi ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Klub poszukuje zawodnika na przyjęcie, po tym jak Bartosz Kurek przeszedł do Skry Bełchatów, a Dan Lewis narzeka na bóle w kolanie.

Bartosz Kurek, Jakub Novotny i Dan Lewis, ci trzej zawodnicy byli powodem do zmartwień prezesa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Kazimierza Pietrzyka. O ile w sprawie pierwszego z wymienionych klub doszedł do porozumienia ze Skrą Bełchatów (Kurek został zawodnikiem mistrzów Polski – przyp. red.), wielką niewiadomą pozostają kwestie stanu zdrowia Czecha i Kanadyjczyka. Novotny, który nie pojawił się dotąd w Kędzierzynie-Koźlu, znalazł się w dwunastce reprezentacji Czech na pierwsze spotkanie barażowe do mistrzostw Europy w 2009 r. z Macedonią. – To oznacza, że w tej chwili Jakub jest zdrowy. Liczę na to, że zdrowy będzie także przez cały następny sezon, który spędzi u nas. W tej kwestii pewności jednak nie mam. Zobaczymy jak będzie się czuł, jak wróci do klubu – powiedział w Radio Park, Kazimierz Pietrzyk.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy Dan Lewis po przyjeździe do Polski miał poinformować działaczy, o tym, że po operacji kolana nadal odczuwa bóle. Prezes chcąc się zabezpieczyć rozpoczął poszukiwania przyjmującego. – Szukamy zawodnika na przyjęcie, ale rynek jest już przetrzebiony. Do klubu ciągle wpływają oferty od agentów, ale są one raczej mało poważne. Szukamy klasowego zawodnika, na którego >>mam mieć pieniądze<<. O takiego będzie jednak bardzo trudno – mówi Kazimierz Pietrzyk. Klub z Kędzierzyna-Koźla nie był zainteresowany związaniem się umową z Brazylijczykiem Nalbertem Bitencourtem, czy też Amerykaninem, Scottem Touzinsky’m. Niewykluczone, że działacze powrócą do rozmów z byłym „kędzierzynianinem”, Eugenem Bakumovskim.

źródło: inf. własna, Radio Park

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved