Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Diego Bonini gwiazda mistrzów Czech

Diego Bonini gwiazda mistrzów Czech

Siatkarze VK Jihostroju Czeskie Budziejowice w okresie przygotowawczym wygrali dwa turnieje towarzyskie. Jeden u siebie, a drugi w Pribramie. Spory udział w sukcesie mistrzów Czech miał nowy atakujący, Diego Bonini.

Po zamieszaniu z transferem pierwszego bombardiera VK Jihostroju Czeskie Budziejowice, Radka Motysa, który ostatecznie przeszedł do DHL-u Ostrava, działacze klubu zdecydowali się na zatrudnienie Diego Boniniego. – Jego mocną stroną jest zagrywka i atak – oceniał po pierwszych treningach mocne strony Argentyńczyka trener mistrzów Czech, Petr Brom. Dodając, że Motys był zawodnikiem zdecydowanie bardziej stabilniejszym, za to Bonini jego zdaniem jest „twardszy” i lepiej gra w bloku. – Nie chcę zbytnio skrzywdzić Radka, który wymiernie zasłużył się w zdobyciu mistrzowskiego tytułu dla Jihostroju, ale Bonini jest naprawdę wartościowym zawodnikiem – mówi Petr Brom.

Bonini związał się z mistrzami Czech rocznym kontaktem. Jak się okazuje nie będzie to pierwszy sezon Argentyńczyka w lidze naszych południowych sąsiadów, kilka lat temu Bonini był atakującym ekipy z Ostravy. Ostatnio dziennikarze mogli się przekonać, że zawodnik świetnie mówi po czesku. Działacze liczą, że nowy nabytek klubu pomoże im zawojować Ligę Mistrzów. Na razie z dyspozycji Boniniego zadowolony jest trener Brom, w dwóch ostatnich turniejach Argentyńczyka wybierano MVP zawodów.

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved