Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Żaliński ma szansę, ale czy zagra z Belgami?

Żaliński ma szansę, ale czy zagra z Belgami?

Radomski atakujący, Wojciech Żaliński jest jednym z dwóch, którzy zjawili się na zgrupowaniu kadry w Spale. Ma szansę zagrać w dwóch spotkaniach z Belgią i walczyć o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Wojciech Żaliński, atakujący Jadaru Radom, trenuje z kadrą siatkarzy w Spale. W sobotę reprezentacja uda się do Antwerpii, gdzie z drużyną Belgii rozegra pierwszy mecz barażowy o miejsce w mistrzostwach Europy. Rewanż 13 września w Kędzierzynie-Koźlu. Radomski siatkarz ma szansę na występ w obu meczach.

Zwycięzca dwumeczu awansuje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Na zgrupowaniu przed ważnymi spotkaniami z Belgią zjawiło się 14 siatkarzy. Zabrakło czterech zawodników z podstawowego składu większości spotkań igrzysk w Pekinie: Pawła Zagumnego, Mariusza Wlazłego, Krzysztofa Ignaczaka i Michała Winiarskiego. We wtorek po południu do zespołu dołączyć miał Bartosz Kurek, u którego podejrzewano zapalenie ucha.Osłabiona kadra zajęcia rozpoczęła w poniedziałek. Wśród kibiców pojawiły się komentarze, że drużyna bez Zagumnego i Wlazłego nie jest w stanie wygrać z zespołem Belgii. Przypominana jest ubiegłoroczna porażka „biało-czerwonych” na mistrzostwach Europy z niżej notowanymi Belgami. W niektórych opiniach kontuzje siatkarzy poddawane są nawet w wątpliwość. Jedyny radomski siatkarz w reprezentacji atmosferę w zespole określił jako dobrą.

Nie słyszałem żadnych dyskusji na temat nieobecnych siatkarzy – stwierdził Żaliński. – Wszyscy myślimy tylko o tym, aby wyeliminować Belgów. Nie mamy ciężkich ćwiczeń, każdy z nas jest po przygotowaniach fizycznych w klubie. Będziemy mieli typowo siatkarskie zajęcia pod kątem spotkań z Belgami.

Kadrowicze nie trenowali jeszcze w poszczególnych ustawieniach, dlatego trudno odgadnąć im samym, kto wyjedzie do Antwerpii.

Z treningów nie można wyciągnąć żadnych wniosków – przyznaje radomski siatkarz. – Wiemy tylko tyle, że do piątku trenujemy w Spale.

Żaliński skromnie ocenia swoje szanse na miejsce w meczowej „12” i wyjazd do Belgii. Zapowiada, że najprawdopodobniej w piątek zagra w Festiwalu Siatkówki w Radomiu.

To niezwykle ważne mecze. Nie wyobrażam sobie, żeby naszej reprezentacji zabrakło w mistrzostwach Europy. Dlatego sądzę, że trener Raul Lozano, chociaż będą to ostatnie spotkania pod jego wodzą, nie zdecyduje się na żadne eksperymenty. Według mnie rewolucji w składzie nie będzie, a trener postawi na doświadczonych zawodników – mówi Żaliński.

Kto zagra na pozycji atakującego w meczu z Belgami? Najprawdopodobniej w wyjściowym składzie zagra kapitan Polaków Piotr Gruszka, a jego zmiennikiem będzie Kurek.

Chciałbym zagrać, ale nie spodziewam się, że to już moja szansa. To nie jest pesymizm, tylko realna ocena sytuacji – zastrzega atakujący radomian.

Autor: Jerzy Stobiecki

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved