Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Rafał Błaszczyk: Chcemy być nieustępliwi

Rafał Błaszczyk: Chcemy być nieustępliwi

fot. archiwum

Rafał Błaszczyk - trener beniaminka PlusLigi Kobiet mówi Strefie Siatkówki o swojej drużynie przed sezonem. - Jestem zadowolony z pracy zespołu - mówi pierwszy trener Impel Gwardii.

Gwardia wróciła do ekstraklasy po tylko rocznej przerwie, jak smakuje myśl, że znów wrocławianki wystąpią na najlepszych parkietach w Polsce?

 

Rafał Błaszczyk : – Powiedziałbym tak, że wróciliśmy do normalności, jest to może lakoniczne stwierdzenie, ale tak zakładaliśmy rok temu i to udało się nam zrealizować. Sezon 2007/2008 pokazał, że nie była to łatwa sprawa, ani spacerek, ale zespół stanął na wysokości zadania, zaangażowanie zawodniczek plus dobre przygotowanie dało w efekcie powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. 

Jakie cele w tym sezonie będzie miał zespół, który zbyt mocno nie został przebudowany?

 

Cel jaki stawiam przed zespołem jako trener to przede wszystkim ogromne zaangażowanie i ogromna walka w każdym spotkaniu, walka do końca.

 

Od początku przygotowań minął już miesiąc, czy to wystarczający czas, aby poznać nowe oblicze zespołu?

 

To jest jeszcze zdecydowanie za mało czasu, aby poznać drużynę, na pewno można poznać osoby, które tę drużynę będą tworzyć. Chociaż wiele dziewcząt w tym zespole już była, a te co doszły są to siatkarki dobrze znane. Na pewno to na co nas będzie stać i w jaki sposób będziemy grali jeszcze jest w fazie budowy. Ten zespół musi cechować ogromna nieustępliwość, duża wiara w zwycięstwo, chciałbym, aby to był team, który czuje swoją siłę w zespołowości, bardzo dobrej organizacji gry, zarówno w obronie jak i w ataku, ale przede wszystkim ma to być zespół, który będzie trudnym rywalem dla każdego. W tej chwili panuje bardzo dobra atmosfera w drużynie i całą sztuką jest przedłużyć ją nie tylko do meczu inauguracyjnego, ale korzystać z jej dobrodziejstw przez cały sezon.

 

Z czego w tej chwili możesz być zadowolony z pracy z zespołem, a co wzbudza Twój niepokój przed inauguracją ligi?

 

Jestem bardzo zadowolony z postawy i pracy dziewczyn, pracujemy naprawdę dużo i ciężko. Jednostki treningowe są objętościowo spore, a i intensywność jest nie mała, dziewczyny te rygory treningowe znoszą bardzo dzielnie. Pewnym natomiast mankamentem jest to, że drobne dolegliwości uniemożliwiają wszystkim zawodniczkom realizację zakładanego programu, a także do pełni szczęścia brakuje nam, myślę dwóch siatkarek, które mogłyby podjąć rywalizację w PlusLidze Kobiet. Jeszcze dwie siatkarki mogłyby uzupełnić skład tych zawodniczek, które już są, to wtedy moglibyśmy mówić na pewno, że mamy zespół, który ma nie tylko „straszyć”, ale przede wszystkim ma bardzo skutecznie walczyć o zwycięstwo z każdym zespołem w tej lidze.

 

Jakie są najbliższe plany Impel Gwardii Wrocław jeśli chodzi o przygotowania do rozpoczęcia rozgrywek?

 

Już powoli kończymy okres bardzo intensywnej i sporej objętościowo pracy. Wrzesień to czas, w którym mamy zaplanowane sporo turniejów i gier kontrolnych. Pod koniec września będziemy już wchodzić w cykl bezpośredniego przygotowania startowego, będziemy też szlifować mikrocykl, który będzie nam służył już w trakcie sezonu. Będziemy się zgrywać, pracować nad taktyką – rozwiązaniami w ataku i w obronie – sądzę, że będziemy grać ciekawą, uniwersalną siatkówkę, mam w zespole dziewczyny, które potrafią grać piłką i to jest ważne, bowiem są w stanie wyjść z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji obronną ręką i sądzę, że te zawodniczki, które mamy takie rozwiązania potrafią znaleźć.

 

Czy widzisz w zbliżających się rozgrywkach faworyta ligi i czy tzw. „wielka czwórka” utrzyma swoje pozycje z tamtego sezonu?

 

Niestety w lidze polaryzacja jest dość mocna, która się wiąże oczywiście z finansami, na pewno Muszynianka, na pewno Bielsko, pewnie Piła i Dąbrowa to są zespoły, które finansowo odskoczyły od pozostałych. Reszta zespołów będzie zapewne prezentowała podobny poziom, choć nie da się ukryć, że my w tej stawce do potentatów finansowych się nie zaliczamy.

 

Czy pójście w ślady beniaminka z poprzedniego sezonu – Dąbrowy Górniczej, satysfakcjonowałby zespół z Dolnego Śląska?

 

Na pewno tak, chociaż myślę, że to zadanie może wykraczać poza nasze możliwości, zajęcie 5. miejsca w lidze jest bardzo trudne co wcale nie oznacza, że niemożliwe, będziemy na pewno starali się o to walczyć, pewnie takie są oczekiwania sponsorów i kibiców – będziemy starali się im sprostać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved