Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mistrzostwa Świata w Polsce!

Mistrzostwa Świata w Polsce!

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) powierzyła Polsce organizację Mistrzostw Świata siatkarzy w 2014 roku. Honorowy prezydent FIVB Ruben Acosta wylądował w Warszawie dziś tuż po godz. 19. Jutro ogłosi, że Polska zorganizuje MŚ!

Szef FIVB docenił zainteresowanie, jakim cieszy się siatkówka w naszym kraju. Na wszystkie mecze reprezentacji Polski bilety są wyprzedane bez względu na to, jak duża jest hala. Katowicki „Spodek” może i jest przestarzały i ma nienajlepszą klimatyzację, ale ma klimat, jak żadna inna hala.

Pierwsze poważne rozmowy z prezesem Rubenem Acostą zaczęły się półtora roku temu. Nie wierzył, że uda nam się znaleźć takie fundusze. Gdy byłem w stanie przedstawić Acoście także plany budowy hal w naszym kraju, wiedziałem że jesteśmy blisko” – mówi „Dziennikowi” Mirosław Przedpełski.Światowa federacja wzięła też pod uwagę fakt, że organizowanie zawodów siatkarskich w Polsce wiąże się również z olbrzymim sukcesem marketingowym. Tego ostatniego nie byłoby bez zaangażowania dużej telewizji – Polsatu. Zresztą jutro, na zorganizowanej przez Polsat konferencji prezydent Acosta ogłosi oficjalnie, że Polska przeprowadzi MŚ.

Myślę, że ostatecznie przekonaliśmy Acostę, iż jesteśmy w stanie dobrze zrobić wielką imprezę podczas ubiegłorocznego finału Ligi Światowej w Katowicach. Szefa FIVB urzekła kolorowa oprawa tej imprezy i to, że jako pierwsi na świecie pokazaliśmy finał w technologii HD. Acosta potraktował Polskę jako siatkarską ziemię obiecaną – śmieje się Marian Kmita, szef sportu w Polsacie.

Najbliższe mistrzostwa odbędą się za dwa lata we Włoszech. Ale już kolejne będą w Polsce. Wezmą w nich udział 24 najlepsze na świecie reprezentacje. Rozgrywki będą prowadzone w sześciu ośrodkach. Brane są pod uwagę m.in.: Warszawa, Łódź, Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Wrocław i oczywiście Katowice.

Mistrzostwa w Polsce będą dodatkowym bodźcem do pracy dla dzisiejszych młodszych reprezentantów jak Marcin Możdżonek, Marcin Wika, Michał Winiarski czy Mariusz Wlazły, by wytrwać w kadrze na wysokim poziomie do 2014 r.

źródło: Dziennik, interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved