Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Sebastian Świderski: Ogromna chęć rewanżu

Sebastian Świderski: Ogromna chęć rewanżu

Porażka z Włochami w ćwierćfinale igrzysk wyzwoliła w nas dodatkową złość, bo nie czuliśmy się wcale zespołem gorszym" - powiedział na łamach "Sportu" przyjmujący reprezentacji Polski siatkarzy Sebastian Świderski.

Da się wyczuć ogromną chęć rewanżu, a najbliższą okazją ku temu są spotkania z Belgami w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy – dodał popularny „Świder”. Pierwszy mecz odbędzie się w Antwerpii 7 września. Rewanż 13 września w Kędzierzynie Koźlu. Mecze z Belgami będą pożegnaniem Raula Lozano z reprezentacją Polski.

Raul Lozano ciągle jest naszym trenerem. Współpracuje się z nim bardzo dobrze, mnie szczególnie komfortowo, bo znam język włoski i odbieram trenera inaczej, dokładniej. Każdy z nas zawodników ma świadomość tego, że dzięki niemu podnieśliśmy swoje umiejętności i dużo mu zawdzięczamy – stwierdził Świderski.Polski Związek Piłki Siatkowej prawdopodobnie wyłoni następcę Lozano w drodze konkursu. – Tak naprawdę dla zawodników nie ma większego znaczenia, czy trener jest stąd, czy z innego kraju, bo chodzi tu o kwalifikacje, doświadczenie. Musi być to człowiek, który zna się na teraźniejszej siatkówce, zna obecne realia – bo wielu trenerów ciągle bazuje na doświadczeniach sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu lat – podkreślił Świderski.

źródło: interia.pl, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved