Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Radiowcy z Koszalina zostali mistrzami Polski

Radiowcy z Koszalina zostali mistrzami Polski

W I Mistrzostwach Polski Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia w siatkówce plażowej sukces odnieśli radiowcy z Koszalina pokonując w finale 2:0 faworytów, Radio Opole. Rozgrywki odbyły się na plaży Nyskiego Ośrodka Rekreacji.

Krakowianki podbiły serca

W rywalizacji o tytuł pierwszego w historii mistrza Polski przystąpiło sześć rozgłośni. Obok gospodarzy, Radia Opole, wystąpiła ekipa z Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Łodzi i Koszalina. Zawody rozgrywane były równolegle na dwóch boiskach systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Niektóre drużyny rozgrywki traktowały jako wspaniałą zabawę, jak urocze dwie Krakowianki, Dominika Jabłońska i Joasia Porębska czy mieszana para z Radia Łódź. – Przecież mówiłeś, że nie umiesz „ścinać” – mówił podczas meczu Cezary Puzyna do zawodnika z Łodzi. – Miałem nie umieć, ale się teraz od ciebie nauczyłem – odpowiedział mu wyższy o głowę zawodnik z Łodzi.Oglądający rozgrywki turyści i mieszkańcy Nysy mieli możliwość zobaczyć na boisku w akcji znanych radiowych, opolskich dziennikarzy: Donata Przybylskiego, Cezarego Puzynę, Marcina Maćkowiaka oraz Leszka Opałacza, który na żywo fachowo i dowcipnie relacjonował w radiu przebieg turnieju. Swoje wejścia antenowe „na żywo” mieli również uczestniczący w imprezie dziennikarze z pozostałych rozgłośni, opowiadając słuchaczom swojego regionu o pięknie Ziemi Nyskiej i urokach jeziora, nad którym na plaży trwały mecze.

Faworyci przegrali

Również publiczność mogła spróbować swoich umiejętności w rozgrywkach siatkówki plażowej. Mecze prowadził Donat Przybylski. W pierwszym meczu Michalina Kwaśny z Piotrem Wończakiem z Nysy pokonali wypoczywającą nad jeziorem parę turystów z Rudy Śl. W drugim Beata Modzelewska z Dawidem Rysiem z Nysy pokonali parę wczasowiczów z Koszalina. W meczu „o wszystko” czyli nagrody ufundowane przez opolską rozgłośnię wygrała para Beata Modzelewska/Dawid Ryś z Nysy.

Wyniki poszczególnych meczy tak się ułożyły, że o zwycięstwie w całych mistrzostwach zadecydował ostatni mecz pomiędzy Radiem Opole a Radiem Koszalin. Niestety, do decydującego pojedynku opolscy dziennikarze przystąpili spięci, co w efekcie przyniosło im porażkę 0:2, w setach 17:21 i 13:21. Puchar i historyczny, pierwszy tytuł Mistrza Polski Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia w siatkówce plażowej pojechał do Koszalina.

Za rok, znów w Nysie

Wszystkie mecze z zainteresowaniem oglądał oraz głośno dopingował wszystkie drużyny zapalony kibic Marcin Palade, prezes Radia Opole. – Jestem pod wrażeniem poziomu drużyn, jakie się zgłosiły. Mamy sześć zespołów i wszystko wskazuje na to, że za rok przy organizacji drugich mistrzostw może być obsada dwa razy większa. Widać wyraźnie, że niektóre drużyny przygotowywały się do turnieju. Ale w sumie w tym wszystkim chodzi o zabawę. Wszyscy uczestnicy są pod dużym wrażeniem sprawności organizacyjnej. Miejsce jest idealne i wszystko wskazuje na to, że impreza na stałe wejdzie do kalendarza rozgrywek rozgłośni regionalnych Polskiego Radia.

Po południu radiowi dziennikarze zwiedzali Nysę. – Bardzo im się podobała i część z nich już zapowiedziała, że wkrótce tu znów przyjadą, tym razem prywatnie. Przecież tam będą nadawane relacje z turnieju, a słucha tego ponad 2,5 mln ludzi. Jest to bardzo duża promocja Nysy poprzez rozgłośnie regionalne – stwierdził Marcin Palade.

Boisko uczy pokory

Pomysł zorganizowania takiego turnieju w głowie Donata Przybylskiego tłukł się przez dwa lata. Dopingowała go cała redakcja sportowa i prezes Marcin Palade, który jest wielkim miłośnikiem sportu. – Nysa, to są wielkie nazwiska w siatkówce plażowej, jak Bułkowski czy Żukowski, którzy mają mistrzów Polski. Pomyśleliśmy sobie, że ta dyscyplina może spodobać się wszystkim rozgłośniom. No i sprawdziło się. Nie ma tu typowej atmosfery piłkarskiej, czyli wet za wet, przedziela nas siatka i emocje są. Są one bardzo spokojne i stonowane, a przede wszystkim zabawowe – powiedział Donat Przybylski.

Jak się czujecie stojąc na boisku pod siatką a nie z boku, trzymając w ręku mikron prowadząc relację? – dociekał dziennikarz „Nowin”. – To bardzo trudne odczucie. Teraz doceniam ich umiejętności. Nieraz sobie myślałem: Boże, jak on może tej piłki nie przyjąć! Boże, jak on może tak atakować! A tu nauczyliśmy się pewnego rodzaju pokory. To jest dużo trudniejsze zadanie, jak stoi się pod siatką a nie na trybunie i komentuje się mecz. Czapka z głowy dla siatkarzy.

Sędziowie wytypowali najlepszych

Oprócz pucharów dla zwycięskich drużyn oraz upominków dla wszystkich zawodników ufundowanych przez Urząd Miejski, starostwo i Urząd Marszałkowski, puchar Fair Play otrzymała Blanka Pietrzak z Radia Łódź. Zdaniem sędziów, najlepszym zawodnikiem była Klaudia Radziowańczyk z Radia Katowice, atakującym Cezary Szewczyk z Radia Koszalin i broniącym Donat Przybylski z Radia Opole. Mecze bezbłędnie sędziowała trójka arbitrów, Krzysztof Kędzierski z Kędzierzyna – Koźla, Jerzy Dzikuć z Gubina i Marek Dudek z Nysy.

Wyniki pierwszego dnia rozgrywek:

Katowice – Kraków 0:2
Opole – Rzeszów 2:0
Koszalin – Łódź 2:0
Katowice – Rzeszów 2:0
Opole – Łódź 2:0, Kraków – Koszalin 0:2

Wyniki drugiego dnia rozgrywek:

Opole – Katowice 2:1
Rzeszów – Koszalin 2:1
Kraków – Opole 0:2
Łódź – Rzeszów 0:2
Łódź – Kraków 0:2
Koszalin – Katowice 2:0
Rzeszów – Kraków 2:0
Opole – Koszalin 0:2

Tabela końcowa:

1. Radio Koszalin
2. Radio Opole
3. Radio Katowice
4. Radio Rzeszów
5. Radio Kraków
6. Radio Łódź

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved