Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nalbert za stary dla ZAKSA K-Koźle

Nalbert za stary dla ZAKSA K-Koźle

To byłby absolutny hit sezonu transferowego w PlusLidze - w Kędzierzynie Koźlu mógł grać Nalbert Bitencourt. Brazylijczyk bardzo chciał przyjechać do Polski i przedstawił ZAKSA mniejsze wymagania finansowe niż zespołowi mistrza Rosji Dynamo Moskwa.

Decyzja należała do kędzierzynian, którzy szukali przyjmującego za takie właśnie pieniądze. Powiedzieli jednak, że nie jest to zawodnik dla nich – mówi menedżer siatkarski Andrzej Grzyb.

Rozmawiałem o tym z naszym trenerem Krzysztofem Stelmachem. Powiedział, że Nalbert jest za stary i że będziemy poszukiwać gdzie indziej – mówi „PS” prezes ZAKSA Kazimierz Pietrzyk. Przyznaje też, że jest w kontakcie ze sponsorem, gotowym wyłożyć spore pieniądze na prawdziwą gwiazdę.Drużyna z Kędzierzyna nie była zainteresowana również podpisaniem umowy z aktualnym mistrzem olimpijskim Scottem Touzinsky’m. – Amerykanin był w dwunastce, ale grał bardzo, bardzo mało. Wcześniej przez cała Ligę Światową przyjął bodaj tylko 35 zagrywek. Trudno tak naprawdę ocenić, ile umie i jaki byłby z niego pożytek. Choć złoto olimpijskie ma – mówi Pietrzyk, który nie ukrywa, że ZAK SA nadal szuka wartościowego przyjmującego zza granicy. To chęć zabezpieczenia się na wypadek, gdyby dłużej niż wszyscy oczekują wracał do zdrowia Kanadyjczyk Dan Lewis.

Dodajmy jeszcze, że polska liga mogła być drugą po rosyjskiej pod względem liczby mistrzów olimpijskich. Na przenosiny do Trefla Gdańsk gotowy był już drugi rozgrywający USA Kevin Hansen, o którym trener Hugh McCutcheon mówi, że lada moment zastąpi Lloya Balla. Warunkiem Hansena, po szybkim ustaleniu spraw finansowych, było to, by… beniaminek podpisał również umowę z Touzinsky’m. Na to władze Trefla nie przystały. – Obaj mogliby wiele wnieść do każdej drużyny. Pod każdym względem – powiedział „PS” McCutcheon.

Polskę latem opuścił Richard Lambourne, który nie doczekał się na nową ofertę z Olsztyna, ani na żadną inną propozycję z PlusLigi, w której bardzo chciał pozostać. A półtora roku temu pracę w Częstochowie z hukiem stracił skrzydłowy, który był objawieniem tegorocznej Ligi Światowej i igrzysk w Pekinie, Riley Salmon….

* Autor – Żelisław Żyżyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved