Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar bez Wojciecha Żalińskiego

Jadar bez Wojciecha Żalińskiego

Mirosław Zawieracz w najbliższym tygodniu nie ma co liczyć na udział w przygotowaniach do sezonu Wojciecha Żalińskiego. Będzie on bowiem trenować z reprezentacją przed meczami barażowymi do ME z Belgią.

Raul Lozano dla którego dwumecz z Belgią będzie pożegnaniem z reprezentacją Polski na zgrupowanie do Spały powołał 22 zawodników. W grupie tej nie ma większych niespodzianek. – Patrząc na listę nie da się ukryć. Selekcjoner wybrał tych, którzy już wcześniej znajdowali się w jego kręgu zainteresowań – podkreśla Wojciech Żaliński, jedyny w tym gronie siatkarz radomskiego Jadaru.

Niestety, z ostatnich doniesień wynika, że kadra zostanie w dosyć istotny sposób uszczuplona. Już dzisiaj wiadomo, że w Spale nie zameldują się: czekający na operację Krzysztof Ignaczak i kontuzjowany Paweł Zagumny. Mało tego, coraz głośniej jest o tym, że w kadrze na Belgię zabraknie również kontuzjowanego ponoć Mariusza Wlazłego.Co to oznacza dla Wojciecha Żalińskiego, nie trzeba chyba mówić. Sam zawodnik Jadaru nie chce jednak wypowiadać się, czy ewentualny brak podstawowego atakującego reprezentacji Polski oznaczać może wzrost jego szans na wyjazd do Antwerpii. – Już kilka razy to mówiłem, ale powtórzę jeszcze raz. Znam swoje miejsce w szyku. Nawet jeżeli Mariusz nie będzie mógł zagrać z Belgią, to na tej pozycji są inni bardziej doświadczeni zawodnicy – podkreśla natomiast.

Kadra w Spale trenować będzie do najbliższego piątku. Tego dnia uda się do Antwerpii na pierwszy mecz z Belgami. W przyszłym tygodniu w Kędzierzynie Koźlu rozegra rewanż. Brak Wojtka Żalińskiego w gronie wybrańców Raula Lozano na ten dwumecz oznaczać będzie, że zawodnik Jadaru już w piątek, a najpóźniej w sobotę, zagra w Radomskim Festiwalu Siatkówki.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved