Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Impel Gwardia – Dąbrowa Górnicza 4:1

Impel Gwardia – Dąbrowa Górnicza 4:1

fot. archiwum

Impel Gwardia w meczu kontrolnym pokonał w Orbicie Dąbrowę Górniczą 4:1. Dla obu drużyn był to pożyteczny przerywnik żmudnych przygotowań do sezonu.

We wtorek we wrocławskiej Orbicie dwie drużyny PlusLigi Kobiet: Impel Gwardia i Dąbrowa Górnicza spotkały się w meczu kontrolnym. Rozegrano pięć pełnych setów, w których gospodynie odniosły zwycięstwo 4:1.

 

Oba zespoły będące w trakcie ciężkich treningów przedsezonowych nie pokazały jeszcze wszystkiego na co je stać, ale podopieczne Rafała Błaszczyka mogły w tym meczu zaimponować skuteczną zagrywką, blokiem i mądrością w ataku. Natomiast siatkarki ze Śląska miały olbrzymi kłopot z przyjęciem zagrywki, a co za tym idzie z efektywnością wyprowadzania akcji ofensywnych. Toteż przy takich różnicach na korzyść gospodyń Impel prowadził już 4:0 w setach, a łupem MMKS padła tylko ostatnia partia sparingu. 

Magdalena Sadowska (atakująca MMKS): – Jesteśmy w treningu od czwartego sierpnia. Niewiele do tej pory miałyśmy wspólnego z siatkówką, biegałyśmy raczej, chodziłyśmy na siłownię, którą na pewno jeszcze nieraz w najbliższym czasie odwiedzimy. W Orbicie łatwo się nie gra, następnym razem jak przyjedziemy mam nadzieję, że będzie lepiej, tym bardziej, że więcej już wtedy potrenujemy z piłką. Dzisiejszego wyniku do siebie specjalnie nie bierzemy, gdyż jesteśmy głównie po treningach ogólnych. Przyjdzie jeszcze czas na zgranie, dopracowanie kombinacji, zespół jest w połowie nowy i dopiero kształtuje się nasza współpraca, mamy jeszcze czas i uważam, że on działa na naszą korzyść .

 

Marta Haładyn (rozgrywająca Impel Gwardii): – Czułyśmy się dziś bardzo dobrze w naszej hali, mimo ciężkich treningów potrafiłyśmy wykrzesać z siebie dodatkowe pokłady energii. Cieszy nas, że gra układała się dziś całkiem przyzwoicie. Do rozpoczęcia sezonu jest jeszcze daleko i będziemy chciały przez ten czas ciągle polepszać nasze umiejętności .

 

Impel Gwardia Wrocław – MMKS Dąbrowa Górnicza 4:1

(25:11, 25:22, 25:23, 27:25, 20:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved