Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Będzie baraż o miejsce w PlusLidze

Będzie baraż o miejsce w PlusLidze

Z niecierpliwością czekaliśmy na decyzję w sprawie zasad uzupełnienia liczby drużyn w PlusLidze, z której wycofał się Płomień Sosnowiec. Wczoraj odbyło się posiedzenie Prezydium PZPS i ustaliło, że zadecyduje baraż.

Wydawało się, że ogromne szanse na grę w PlusLidze ma zespół Delecty Bydgoszcz, który od początku problemów Płomienia zgłaszał aspirację do gry w ekstraklasie. Wielu kibiców sądziło, że oprócz bydgoszczan nikt inny nie będzie miał ani pieniędzy, ani chęci na występy w PlusLidze. Okazało się jednak, że walkę o ekstraklasę chcą podjąć siatkarze MOS Będzin, będący beniaminkiem I ligi. Nie wykluczone jest jednak, że oprócz tych dwóch drużyn chęć do gry w PlusLidze zgłoszą inne drużyny. PZPS będzie przyjmował zgłoszenia do końca tygodnia.

Otrzymaliśmy informację z Warszawy, że będzie jednak baraż i że chętni na zgłoszenie się do niego mają czas do końca tygodnia – mówi „Expressowi Bydgoskiemu” Janusz Zacniewski, menadżer zarządzający drużyny Delecty. – Z tego co wiem, to oprócz nas jest drużyna z Będzina, beniaminek I ligi. Wzmocnili się Legieniem z Płomienia i Gabrychem z Resovii i chcą z marszu awansować do PlusLigi. A kiedy zagramy, tego jeszcze nie wiadomo…Klub, który chce występować w ekstraklasie, musi mieć zabezpieczony budżet w wysokości 2 mln zł (dodatkowo trzeba też zapłacić kaucję dla PZPS w wysokości 50 tys. zł i wykupić akcje Płomienia w PLS za 100 tys. zł), halę mogącą pomieścić minimum 2 tys. osób.

Rzeczywiście niewiele klubów spełnia ten warunek. Dlatego nie spodziewany się za wielu zgłoszeń – mówi Waldemar Wspaniały, wiceprezes PZPS.

Przewidziane są różne warianty rozgrywek w zależności od ilości zgłoszeń. – Jeśli zgłoszą się przynajmniej trzy kluby, to pewnie zorganizowany zostanie turniej barażowy – dodaje Wspaniały. Jeśli zaś na placu boju pozostaną MOS Będzin i Delecta to prawdopodobnie zagrają dwumecz.

źródło: Express Bydgoski, inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved