Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Vesna Čitaković Đurišić: Odchodzę z reprezentacji

Vesna Čitaković Đurišić: Odchodzę z reprezentacji

Kapitan serbskiej kadry siatkarek - Vesna Čitaković Đurišić potwierdziła informację o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Čitaković przyznała, że mecze na turnieju olimpijskim były jej ostatnimi w karierze reprezentacyjnej.

W wywiadzie z agencją Beta siatkarka opowiada o powodach swojej decyzji. Po Mistrzostwach Europy w zeszłym roku chciałam zakończyć swoje występy w reprezentacji. Przegrałyśmy finał, a ja nie widziałam syna przez trzy miesiące. Wszystko we mnie buzowało, chciałam żeby ta męka się skończyła. W międzyczasie zdążyłam porozmawiać z prezesem związku Boričićem i obiecać mu, że wystąpię na Igrzyskach Olimpijskich – powiedziała kapitan „Plavih”.

Siatkarki Serbii przegrały w ćwierćfinale imprezy z reprezentacją Kuby.Nasz występ na Igrzyskach był przeciętny, odpadłyśmy w ćwierćfinale. Być może jestem teraz w najlepszym wieku do gry w siatkówkę, ale przez ciągle wyjazdy moja rodzina w ostatnich czterech latach bardzo na tym ucierpiała. Mój syn ma teraz cztery i pół roku i nie mam serca go zostawiać w domu na rzecz meczy reprezentacji – przyznaje Serbka.

Po piętnastu latach gry w kadrze Serbii przyszedł czas na pożegnanie i każdy doskonale rozumie te sytuacje. Poza tym jestem przekonana, że ma mnie kto zastąpić. W Serbii jest masa utalentowanych i pracowitych młodych dziewcząt.

Na nowego kapitana reprezentacji Čitaković typuje Jelene Nikolić.

Jelena jest idealną osobą by mnie zastąpić. Bardzo bym chciałabym by nosiła mój numer na koszulce – kończy Vesna.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved