Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Pierwsze urodziny Forum Dyskusyjnego Strefy Siatkówki

Pierwsze urodziny Forum Dyskusyjnego Strefy Siatkówki

Rodziło się w bólach, wszyscy mieliśmy wątpliwości, czy ten pomysł wypali. Okazało się, że Forum Dyskusyjne się sprawdziło. Dziś mija rok od jego powstania.

Gdy lista dyskusyjna „Strefy Siatkówki” na portalu yahoo! przestała funkcjonować, wszyscy mocno się zastanawialiśmy, jaka była tego przyczyna. Czy to ludziom znudziły już się dyskusje, czy też może serwis siatka.org zaczął spełniać rolę informacyjną, i lista nie była już potrzebna, czy tez może wyczerpała się forma listy mailingowej? Nie było jednej odpowiedzi i przez jakiś czas nasz serwis nie miał żadnej platformy, na której czytelnicy, kibice, zawodnicy mogliby dyskutować o piłce siatkowej.

W zeszłym roku podjęliśmy decyzję o utworzeniu Forum Dyskusyjnego. Podejmowaliśmy je z wieloma obawami, nie byliśmy do końca przekonani, czy ta forma będzie Wam odpowiadała, czy jesteśmy w stanie uniknąć losów innych, już istniejących forum. Przyjęliśmy sobie ostre kryteria, na początku byliśmy niestety jak policjanci, którzy nie pozwalają na jakiekolwiek odstępstwo od regulaminu. Nie raz na to narzekaliście i w duchu przyznawaliśmy Wam rację. Teraz, po roku funkcjonowania Forum już wiemy, że ta droga była słuszna. Udało nam się wyplenić pisanie dla samego pisania, wyrzuciliśmy tych, którzy zamiast dyskusji chcieli obrażać innych i dziś mamy Forum Dyskusyjne na przyzwoitym poziomie. Rygor moderatorów znacznie już zelżał, głównie dlatego, że nie ma już takiej potrzeby. W tej chwili ich rola ogranicza się do interwencji w sytuacjach kryzysowych. Wy sami już wiecie, jak dyskutować i o czym dyskutować, by wymiana zdań nie przerodziła się w zwykłą pyskówkę lub też rozmowę o wyższości łydek siatkarzy nad biustami siatkarek.Popularność Forum nie słabnie. Po roku jego funkcjonowania mamy zarejestrowanych blisko 2 tysiące użytkowników, z czego przynajmniej jedna czwarta jest bardzo aktywna. Dziś, dokładnie w rocznicę powstania Forum, przekroczymy liczbę 30 tysięcy postów, co daje średnio 82 posty dziennie! Jest więc co czytać, jest więc o czym dyskutować. Wiemy również, że nasze Forum jest codziennie przeglądane przez siatkarzy i siatkarki (również tych z najwyższej półki), trenerów i działaczy. Co ciekawe Wasze posty są w dużej mierze dla nich opiniotwórcze i środowisko siatkarskie liczy się z Waszą opinią.

Po roku funkcjonowania Forum Dyskusyjnego Strefy Siatkówki możemy dziś przyznać, że okazało się ono sukcesem. Waszym sukcesem!

Zobacz również:

Forum Dyskusyjne Strefy Siatkówki

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved