Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olimpijczycy sprowadzają się do Rzeszowa

Olimpijczycy sprowadzają się do Rzeszowa

Trzej zawodnicy Asseco Resovii: Krzysztof Gierczyński, Marcin Wika i Paweł Woicki załatwiają ostatnie formalności związane z zamieszkaniem w stolicy Podkarpacia. Wszyscy w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy AZS Częstochowa i jednocześnie reprezentowali Polskę na Igrzyskach.

O ile Krzysztof Ignaczak jest już „stałym” mieszkańcem Rzeszowa, to trzej pozostali kadrowicze – Marcin Wika, Paweł Woicki i Krzysztof Gierczyński jeszcze załatwiają formalności. – Nie, nie jeszcze nie mieszkam w Rzeszowie. Sprowadzę się tu dopiero pod koniec września. Na razie przyjechaliśmy z narzeczoną obejrzeć nowe mieszkanie – uśmiechał się Marcin Wika, których spotkaliśmy w stolicy województwa. Dzisiaj siatkarze reprezentacji Polski kończą krótkie urlopy, jakie mieli po powrocie z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i rozpoczynają w Spale przygotowania do meczów z Belgią, które są ostatnią szansą biało-czerwonych na zakwalifikowanie się do finałów mistrzostw Europy w 2009 roku

Przyjechali z żonami



O ile Krzysztof Ignaczak jest już „stałym” mieszkańcem Rzeszowa, to trzej pozostali kadrowicze – Wika, Paweł Woicki i Krzysztof Gierczyński w minionym tygodniu robili ostatnie przymiarki do sprowadzenia się z Częstochowy nad Wisłok, gdzie w barwach Asseco Resovii będą grali przez dwa najbliższe sezony.

Najpierw Rzeszów odwiedził Woicki z żoną. Następnie przez dwa dni swoje sprawy załatwiał w towarzystwie narzeczonej Wika. Wolne od siatkówki dni na przyjazd do Rzeszowie i przywiezienie już części bagażu wykorzystał także Gierczyński. Wszyscy, a zwłaszcza Wika, nie ukrywali zadowolenia z Rzeszowa i nowego lokum, choć trzeba będzie trochę przy nich jeszcze popracować

Spełniło się największe marzenie

Rzeczywiście, bardzo mi się podoba w Rzeszowie, przypadło mi również do gustu nowe mieszkanie. To zasługa narzeczonej, bo to ona wybierała, chodziła za wszystkim, bo ja w tym czasie zajęty byłem siatkówką i nie było mnie w kraju – mówi Wika.

Narzeczona spisała się na medal. Ja niestety wróciłem z olimpiady bez medalu. W Pekinie wyszło, jak wyszło, choć każdy z nas starał się, aby grać najlepiej, jak potrafi. Choć od igrzysk minęło już trochę czasu i wrażenia powoli odchodzą na dalszy plan, to jednak pozostał bardzo duży niedosyt, bo mogliśmy się pokusić o wiele więcej. Nabyte doświadczenia na pewno zaprocentują w klubie.

Wika uczestniczył w dwóch Uniwersjadach, ale na olimpiadzie był po raz pierwszy. – Dla mnie już sam wyjazd na igrzyska był spełnieniem największego z marzeń – zagrać na igrzyskach! – o tym śniłem i marzyłem od dawna. To się spełniło. Na razie więc marzenia odstawiam na jakiś czas na bok – powiedział nowy przyjmujący Resovii, który za swoją grę w Pekinie zebrał wiele pochwał. – Rzeczywiście, gra dawała mi wiele satysfakcji.

Chcą naprawić, co zepsuli

6 września na wyjeździe i 13 września w Kędzierzynie zagrają Polacy z Belgami. – Mieliśmy tylko parę dni wolnego. Trzeba wracać na boisko, choć jeszcze kilka dni urlopu by się przydało. Wracamy jednak do tego, co kochamy, siatkówka to mój zawód i nie może być mowy o tym, że ma się jej dosyć – twierdzi Wika. – 1 września spotykamy się w Spale, a potem dwa razy z Belgią. Musimy wywalczyć, to co wcześniej zepsuliśmy, czyli finał mistrzostw Europy. Innego wyjścia nie ma. W Spale spotkamy się po raz pierwszy z trenerem Ljubo Travicą. Będzie także okazja pogadać z kolegami z rzeszowskiego klubu. Na razie jeszcze nie wiemy, czy zaraz po meczach z Belgią musimy jechać na przygotowania do sezonu, czy też dostaniemy kilka dni wolnego. Dobrze, by było jeszcze nieco odpocząć…

Kadrowicze Resovii mają dołączyć do zespołu nieco później. W trzeciej dekadzie września, przed zaplanowanym na 26-28 bm. III Memoriałem Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. Weźmie w nim udział sześć drużyn: Skra Bełchatów, AZS Częstochowa, AZS Olsztyn, Resovia, AZS Politechnika Warszawa oraz Trefl Gdańsk. Resoviacy zagrają w grupie z AZS Olsztyn i Politechniką.

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved