Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Ciężkie nogi świdniczan

Ciężkie nogi świdniczan

Siatkarze Avii Świdnik rozegrali pierwszy turniej w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. W Hajnówce zagrali jednak przeciętnie i zajęli drugie miejsce. - Nie spodziewałem się więcej – mówił po turnieju Krzysztof Lemieszek.

Brakowało nam świeżości i dynamiki, ale to normalne po obozie przygotowawczym. Ponadto dałem pograć nowym zawodnikom, tyle ile się dało. Miejsce jest nawet lepsze niż nasza gra, choć przeciwnicy nie byli wymagający – dodał trener.

W ciągu dwóch dni świdniczanie rozegrali aż czternaście setów. Wygrali spotkania z drugoligowcami po 3:2 i przegrali z Hajnówką 1:3. We wszystkich meczach grał cały skład. – W pierwszym spotkaniu wystawiłem aż czterech nowych zawodników do gry i chyba to był błąd – przyznaje Lemieszek. – Podsumowując jestem zadowolony z ich postawy. Najtrudniej ma Przemysław Golec, ale jemu może pomóc tylko gra.Dla nowego rozgrywającego spotkania w Hajnówce były pierwszymi jakie rozegrał z nowymi kolegami. Lepiej do drużyny wkomponował się Marcin Malicki. Środkowy pokazał kilka ciekawych zagrań i tym samym potwierdził opinie, że będzie wzmocnieniem Avii. Organizatorzy miłą niespodziankę na koniec turnieju sprawili Dominikowi Wójcickiemu, którego uznali za najlepszego zawodnika świdnickiej drużyny. – Mam nadzieję, że to nie spowoduje, że będzie się czuł pewnie, a zachęci do jeszcze większego wysiłku – kończy Lemieszek.

Dzisiaj siatkarze mają wolne, a na treningu spotkają się we wtorek. Czekają ich testy na siłowni, a w następnych dniach Lemieszek ma trochę odpuścić swoim zawodnikom. Muszą nabrać świeżości, aby w weekend zaprezentować trochę lepszą formę. W piątek i w sobotę rano Avia zagra z warszawską Politechniką, w sobotę wieczorem z Energetykiem Jaworzno.

* Autor Kamil Balcerek, Kurier Lubelski

źródło: Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved