Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Awtodor Czelabińsk zastąpi CSKA Moskwa w Superlidze

Awtodor Czelabińsk zastąpi CSKA Moskwa w Superlidze

Miesiąc temu informowaliśmy o wycofaniu się CSKA Moskwa z rozgrywek żeńskiej Superligi. Działacze postanowili, że jego miejsce zajmie zdegradowany wcześniej Awtodor Czelabińsk. Tymczasem trzy zawodniczki Awtodora sadzą się z klubem o... niewypłacone pobory.

CSKA Moskwa wycofała żeńską drużynę z rozgrywek Superligi z powodu sytuacji finansowej klubu. – To smutne, że klub z tak bogatymi tradycjami jak CSKA ma kłopoty finansowe – powiedział sekretarz generalny rosyjskiej federacji, Władimir Patkin. – Moskiewska federacja starała się latem pomóc klubowi w pozyskaniu sponsorów – niestety bezskutecznie. To wielka tragedia tego wojskowego klubu.

Rok temu mieliśmy podobną sytuację z Tulicą Tuła – przypomniał Patkin. – Wówczas nie chcieliśmy wolnego miejsca oddawać żadnemu z klubów i w rezultacie mieliśmy niekompletną ligę. W każdej kolejce któryś z zespołów pauzował. W tym sezonie chcieliśmy uniknąć takiej sytuacji.Działacze federacji rosyjskiej zdecydowali, że miejsce CSKA zajmie 11. drużyna poprzedniego sezonu, Awtodor Czelabińsk. Okazuje się jednak, że również ten klub ma problemy. Trzy zawodniczki podały klub do sądu w związku z niewypłaceniem należności za zeszły sezon. – To z pewnością sytuacja, która nie świadczy dobrze o klubie Awtodor. Robimy wszystko, by w naszej siatkówce uniknąć w przyszłości takich przypadków. Chcemy, żeby w każdym kontrakcie jasno była zapisana kwota należna zawodnikowi, wszystkie premie i kary, a także w jakiej sytuacji można rozwiązać kontrakt – zapewnia Władimir Patkin.

źródło: inf. własna, volleyservice.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved