Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Zakończył się cykl turniejów w Mrągowie

Zakończył się cykl turniejów w Mrągowie

W Mrągowie przez cały sezon plażowy odbył się cykl turniejów o Puchar Dyrektora Centrum Kultury i Turystyki. Od 2 lipca do 17 sierpnia na mrągowskiej plaży przy Os. Grunwaldzkim zmierzyło się łącznie około 30 par.

Turnieje odbywały się w niedziele. Pogoda była łaskawa dla sympatyków „plażówki” i tylko jedna impreza została przeniesiona. W turnieju sprawdzić się mógł każdy. W jednym wystąpił do niedawna środkowy AZS Olsztyn – Marcin Kudłacik, który akurat wypoczywał na Mazurach. Musiał jednak uznać wyższość doświadczonych amatorów z Mrągowa i okolic i wygrał jedynie jeden mecz. Cykl cieszył się popularnością wśród lokalnych miast. Często gościli zawodnicy z Olsztyna, Kętrzyna oraz Giżycka, którzy dominowali na mrągowskim piachu.

Co tydzień w każdej z imprez na najlepsze pary czekały nagrody – pamiątkowe medale i dyplomy. Najlepsi zdobyli nawet po 4 medale.Najlepsze wśród kobiet okazały się mieszkanki Kętrzyna – Mariola Piórkowska oraz Aneta Wypyszczak. Doświadczone zawodniczki za każdym razem, gdy gościły w Mrągowie, stawały na podium zawodów i zdobyły Puchar Dyrektora CKiT. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Rachwał, a trzecie młode zawodniczki – Karmen Sosińska i Amelia Szczur. Za czwarte miejsce statuetkę otrzymała Karolina Rytel.

Kętrzynianie zdominowali również męskie rozgrywki. Zwycięzcami zostali Jarosław Urban i Paweł Glinka, którzy brali udział niemal we wszystkich turniejach cyklu. Drugie miejsce zajął mrągowianin, Czesław Sosiński. Na ostatnim miejscu podium uplasowali się również mieszkańcy Mrągowa – Mateusz Bogorodź i Tomasz Deptuła. Czwarte miejsce zajęli młodzi olsztynianie, Mateusz Chyl i Piotr Michalski.

Specjalną nagrodę dla najstarszego zawodnika otrzymał Czesław Sosiński.

Klasyfikacja końcowa:

Kobiety:
1. Mariola Piórkowska / Aneta Wypyszczak – Kętrzyn
2. Katarzyna Rachwał – Mrągowo
3. Karmen Sosińska / Amelia Szczur - Mrągowo
4. Karolina Rytel – Mrągowo

Mężczyźni:

1. Jarosław Urban / Paweł Glinka – Kętrzyn
2. Czesław Sosiński – Mrągowo
3. Mateusz Bogorodź / Tomasz Deptuła – Mrągowo
4. Mateusz Chyl / Piotr Michalski - Olsztyn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved