Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Siatkarki Argentyny gotowe na Women Final Four Cup

Siatkarki Argentyny gotowe na Women Final Four Cup

W ramach współpracy pomiędzy federacjami Ameryki Środkowej i Południowej po raz pierwszy zostanie rozegrany Women Final Four Cup. Zagrają w nim siatkarki Argentyny, Brazylii, Dominikany i Kuby.

W miejscowości Fortaleza w Brazylii zagrają trzy najlepsze zespoły Pan-American Cup – Dominikana (złoty medal), Brazylia (srebrny medal) oraz Argentyna (brązowy medal). Czwarta drużyna z tego turnieju, Portoryko, w ostatniej chwili zrezygnowała z udziału w Women Final Four Cup. Zastąpi ją reprezentacja Kuby, która świetnie zaprezentowała się podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Dwie współpracujące ze sobą federacje chcą wpisać turniej do kalendarza jako imprezę cykliczną, w której udział brać będą po dwie najlepsze drużyny z każdego kontynentu.

Odpowiedni poziom turnieju ma zapewnić przepis, zgodnie z którym w 18-osobowych kadrach zespołów przynajmniej połowa z nich musiała brać udział w rozgrywkach FIVB w ostatnim roku. Przypomnieć należy, że Brazylijki to złote medalistki igrzysk olimpijskich, w których Kuba zajęła 4. miejsce. Dominikanki brały udział w rozgrywkach Grand Prix. Argentyna swój start w Women Final Four Cup zawdzięcza brązowemu medalowi Pan-American Cup.Niektóre z moich dziewczyn będą chciały się tu pokazać z jak najlepszej strony. Taki turniej jest dla nas doskonałą okazją na podniesienie poziomu i równanie do najlepszych drużyn na kontynencie amerykańskim – powiedział szkoleniowiec reprezentacji Argentyny, Horacio Bastit. W argentyńskim zespole zabraknie grających w Europie Georginy Pinedo (włoska Serie A), Marianeli Robinet (rosyjska Superliga), Yamili Nizetich (francuska PRO A) i kontuzjowanej Agostiny Peretti.

Naszym głównym celem jest przyzwoite zaprezentowanie się na tle najlepszych drużyn Ameryki. Spotkania ze złotymi medalistkami olimpijskimi czy też z czwarta drużyną z Pekinu są bardzo ważne dla rozwoju naszej reprezentacji – zapewnia Bastit.

Women Final Four Cup rozgrywany będzie systemem „każdy z każdym” (2-5 września). Na sobotę zaplanowano mecze półfinałowe, a w niedzielę odbędzie się finał i mecz o 3. miejsce.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved