Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-18: Dwie polskie pary zagrają dziś o medale

ME U-18: Dwie polskie pary zagrają dziś o medale

Dawid Popek i Bartosz Księżarek oraz Renata Bekier i Daria Paszek awansowali do półfinałów mistrzostw Europy do lat 18 w siatkówce plażowej. Polskie pary kontynuują świetną passę naszych młodzieżowych zespołów i dziś w Loutraki walczyć będą o medale.

W turnieju męskim po porażce w pierwszej rundzie Dominik Broj i Maciej Świst pokonali austriacką parę Moser/Schorghofer. Kolejnymi ich przeciwnikami byli Niemcy Bargmann/Quecke. Nasi zawodnicy tym razem musieli uznać wyższość rywali i przegrali w setach do 16 i 19. Tym samym polska para zajęła miejsca 9-12 w turnieju finałowym.

Dawid Popek i Bartosz Księżarek rozpoczęli sobotnie zmagania od dramatycznego spotkania w trzeciej rundzie z duńską para Kaszas/Kaszas. Pierwszy set Polacy wygrali na przewagi po zaciętej końcówce 23:21. W drugim rywale stawili już mniejszy opór i po wygranej 21:17 nasi zawodnicy mogli się cieszyć z awansu do półfinału. Dziś ich rywalami w tej fazie rozgrywek będą Niemcy Benjamin Dollhofer i Bengt Sievers. Co ciekawe pokonana przez naszych zawodników duńska para również awansowała do półfinału z drugiej strony turniejowej drabinki. Polacy jak dotychczas wygrali wszystkie swoje mecze w turnieju.

W turnieju żeńskim Izabela Soja i Sylwia Pilarek, które przegrały mecz drugiej rundy ze swoimi koleżankami z reprezentacji, trafiły na ukraiński duet Samodaj/Sukacz. Niestety rywalki okazały się lepsze i po setach do 19 i 17 wyeliminowały nasze zawodniczki z turnieju. Soja i Pilarek podobnie jak ich koledzy zajęły miejsca 9-12.

Renata Bekier i Daria Paszek w trzeciej rundzie zmierzyły się z Rosjankami Czajka/Karapiszenko. Pierwszego seta Polki przegrały zdecydowanie 14:21, jednak w drugiej partii wróciły do gry wygrywając do 19. Bitwę o półfinał przegrały jednak w tie-breaku. Niezrażone tym niepowodzeniem nasze dziewczyny awansowały do półfinału z drugiej strony turniejowej drabinki. W doskonałym stylu pokonały niemiecką parę Aulenbrock/Schneider i również mogły się cieszyć z awansu do strefy medalowej. Dziś ich półfinałowymi przeciwniczkami będą również Niemki Victoria Bieneck/Laura Weihenmeier.