Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Karol Janaszewski: Musimy myśleć o kolejnych spotkaniach

Karol Janaszewski: Musimy myśleć o kolejnych spotkaniach

- Rosjanie okazali się lepsi i mimo prowadzenia 2:1 nie mieliśmy szans na wygranie tego spotkania. Przegraliśmy mecz, ale to jeszcze nie jest tragedia - zapewnia po porażce z Rosją trener polskich juniorów, Karol Janaszewski.

To był dla nas bardzo ważny mecz – powiedział po spotkaniu rosyjski szkoleniowiec Władimir Kondra. – W obu krajach istnieje od wielu lat dobra szkoła siatkówki. Dlatego tez oba zespoły od dawna rywalizują ze sobą w wielu turniejach we wszystkich kategoriach wiekowych. Zagraliśmy świetnie w pierwszym, czwartym i piątym secie, z kolei drugi i trzeci nie był w naszym wykonaniu udane. Myliliśmy się w zagrywce i mieliśmy ogromny problem z zatrzymaniem polskiego atakującego, Króla. Po tych przegranych setach zmieniliśmy system blokowania i to okazało się kluczem do zwycięstwa. Przed ostatnim setem przypomniałem swoim zawodnikom, jak ważny jest to mecz i że chcemy przerwać złą passę z polskim zespołem w turniejach mistrzowskich, jaką zanotowaliśmy w ostatnich latach. Jestem bardzo zadowolony z sukcesu, jaki odnieśliśmy w meczu z bardzo groźnym rywalem.

Myślę, że w pierwszym secie byliśmy za bardzo zdenerwowani. Popełnialiśmy błędy w przyjęciu. Drugi i trzeci set moi zawodnicy zagrali o wiele lepiej, ale w kolejnych partiach popełnialiśmy te same błędy co na początku. Rosjanie okazali się lepsi i mimo prowadzenia 2:1 nie mieliśmy szans na wygranie tego spotkania. Przegraliśmy mecz, ale to jeszcze nie jest tragedia. Teraz musimy myśleć o kolejnych spotkaniach – powiedział Karol Janaszewski, trener polskiej reprezentacji juniorów.

źródło: CEV, inf. własna