Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > GTPS buduje formę na nowy sezon

GTPS buduje formę na nowy sezon

Tempa nabierają przygotowania gorzowskich siatkarzy do nowego sezonu. Po obozie w Lubniewicach zawodnicy Rajbud Development GTPS wrócili do treningów na hali i siłowni. Miniony tydzień był dla siatkarzy wyjątkowo wyczerpujący. Wypełniły go mordercze zajęcia i mecze sparingowe.

Pierwszy testmecz podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego zagrali w czwartek. Ich przeciwnikiem był Orzeł Międzyrzecz. – Słowa uznania dla chłopaków, że po ciężkim treningu, jaki mieliśmy rano, zebrali siły na naprawdę dobrą grę. Są fragmenty, nad którymi musimy jeszcze popracować, ale generalnie jestem z ich postawy zadowolony – mówił po sparingu z Orłem trener gorzowian. – Przede wszystkim chciałbym pochwalić Tomka Borczyńskiego, który od ponad tygodnia boryka się z przeciążeniem kolana. To w tej chwili nasz jedyny rozgrywający. Drugi pojechał na mistrzostwa Europy juniorów i nie mogłem dać Tomkowi wolnego. Nie złożył broni i zagrał z nami pięć setów – opowiada Sławomir Gerymski.

Czwartkowe spotkanie z Orłem było także okazją do sprawdzenia różnych wariantów gry. Sławomir Gerymski eksperymentował z ustawieniem zawodników na boisku. – To jest moja metoda pracy. Sparing to tak naprawdę trening. Staram się szukać dodatkowych rozwiązań. Czasem są on nietypowe, niektórym pewnie wydają się śmieszne, ale w trakcie sezonu w obliczu czyjejś kontuzji okazują się przydatne – mówi szkoleniowiec GTPS.Dzień później gorzowianie pojechali do Babimostu, gdzie zagrali z Orionem Sulechów. – Umówiliśmy się na zagranie wyjątkowo czterech setów. Gra nie zachwycała, ale mnie cieszy, że na takim zmęczeniu chłopaki potrafią wygrywać mecze – komentuje Sławomir Gerymski.

Weekend także był pracowity. W sobotę siatkarze spróbowali swoich sił na aerobicu. – Ćwiczenia z ciężarkami czy z dużymi piłkami kształtują te partię mięśni, które zwyczajny trening z reguły oszczędza. Potem basen, jacuzzi i prawie dwa dni na złapanie oddechu. Wolna niedziela po tak ciężkim tygodniu im się należy – kończy trener.

źródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved