Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Gdzie trenują znani szkoleniowcy?

Gdzie trenują znani szkoleniowcy?

W ostatnich dniach w Spale na zgrupowaniach przebywają światowej sławy trenerzy. Ze swoimi zespołami przyjechali: Władimir Alekno, Ljubo Travica i Edward Skorek.

Władimir Alekno od 2007 roku jest trenerem męskiej reprezentacji Rosji. Kilka tygodni temu podpisał kontrakt z Dynamem Kazań, który zmienił nazwę na Zenit Kazań. Na początku tygodnia kazańscy siatkarze rozpoczęli zgrupowanie w Spale. W ich gronie nie ma jeszcze mistrzów olimpijskich: Lloya Balla i Claytona Stanleya (dołączą do zespołu 15 września). Jednym z elementów przygotowań do nowego sezonu będą mecze towarzyskie m.in. z Dynamem Moskwa i Resovią Rzeszów, oraz występ na turnieju w Witebsku, który rok temu Rosjanie wygrali.

Ljubo Travica jako trener najwięcej osiągnął z reprezentacją Serbii i Czarnogóry, którą prowadził w latach 2003-2006. Niedawno podpisał kontrakt z polskim klubem – Asseco Resovią Rzeszów. Z tego zespołu w Spale również nie pojawili się olimpijczycy – Paweł Woicki, Marcin Wika i Krzysztof Gierczyński dostali kilka dni wolnego. Niepewna jest sytuacja reprezentacyjnego libero – Krzysztofa Ignaczaka. Klub chciałby, aby zawodnik przeszedł operację łękotki, natomiast sztab szkoleniowy polskiej reprezentacji myśli o jego występie w barażach do ME.Edward Skorek, mistrz świata i mistrz olimpijski, pomaga trenerowi Markowi Hartelowi w przygotowaniu do sezonu swojego pierwszego klubu – Lechii Tomaszów Mazowiecki. Celem zespołu jest awans do II ligi

W niedzielę wieczorem zgrupowanie w Spale rozpocznie również męska reprezentacja, jeszcze pod wodzą Raula Lozano. Kadra będzie się przygotowywać do meczu barażowego z Belgią, który rozegrany zostanie w Kędzierzynie-Koźlu 13 września.

źródło: inf. własna, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved