Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > aon hotVolleys Wiedeń zakończył kompletowanie składu

aon hotVolleys Wiedeń zakończył kompletowanie składu

Austriaccy mistrzowie, aon hotVolleys Wiedeń zakończyli kompletowanie składu. W przerwie między sezonami zespół przeszedł rewolucję kadrową. Ostatnim zawodnikiem, który dołączył do wiedeńczyków jest Amerykanin Evan Patak.

Po zakończonym sezonie z zespołem mistrzów Austrii, aon hotVolleys pożegnało się aż pięciu zawodników. Wśród nich znalazł się dobrze znany kędzierzyńskim kibicom, słowacki środkowy, Tomas Kmet, który zasilił drugoligowy Materdomini Volley. Warte podkreślenia jest, że przed rokiem w stołecznej drużynie występowało tylko trzech krajowych zawodników. Sytuację tą miał zmienić nowy prezes klubu, Turek Erol User, który za punkt honoru wziął sobie wprowadzenie jak największej liczby Austriaków do pierwszego składu. User w ten sposób chciał okazać wdzięczność krajowi, dzięki, któremu uzyskał staranne wykształcenie.

W sezonie 2008/2009 w zespole aon hotVolleys Wiedeń zagra sześciu Austriaków. Do Olivera Bindera, Michael Lamera i Daniela Mullnera dołączyło trzech kolejnych, dwaj bardzo młodzi: Jörg Haidbauer, Peter Wohlfahrtstatter oraz reprezentacyjny przyjmujący i były zawodnik AS Cannes, Philip Schneider. Wiedeńczycy z pewnością będą liczyli na doświadczenie Marka Kardosa. Słowak, mający za sobą występu we włoskiej Serie B, obok Darko Antunovicia jest jednym z najstarszych siatkarzy w zespole. Ostatnim zawodnikiem w drużynie z Wiednia jest Evan Patak, amerykański atakujący, który kilka miesięcy temu z reprezentacją Stanów Zjednoczonych sięgnął po Copa Panamericana.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved