Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Optymista Wadim Chamuckich

Optymista Wadim Chamuckich

Wadim Chamuckich, kapitan reprezentacji Rosji i wielotetni lider zespołu nie robi tragedii z porażki w półfinale z Amerykanami. Jest przekonany, że jego kraj w przyszłości będzie odnosił jeszcze większe sukcesy na arenie międzynarodowej.

Z optymizmem patrzę w przyszłość mimo, że jeszcze kilka dni wcześniej porażka w półfinale z Amerykanami była dla mnie prawdziwą tragedią – mówi Wadim Chamuckich. – Liczyliśmy na to, że zagramy w finale. Niestety, aby ten cel zrealizować w meczu z reprezentacją Stanów Zjednoczonych zabrakło nam tylko dwóch „oczek”, a losy tego spotkania mogły potoczyć się zupełnie inaczej – dodaje.

Rosjanie na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie sięgnęli po brązowy medal. Dla Chamuckiego to i tak powód do dumy. – W końcu, tak jak cztery lata temu jesteśmy trzecią drużyną Igrzysk Olimpijskich – z dumną mówi kapitan Sbornej. – Oznacza to, że jesteśmy bardzo mocnym zespołem, a pokolenie nowych, młodych zawodników, takich jak Maxim Mikhailov, które pokazuje, że stać nas na jeszcze lepszą grę – mówi.Legenda rosyjskiej siatkówki karierę zawodową rozpoczęła w 1989 r. W swoim dorobku posiada całą kolekcję tytułów i nagród, lecz brakuje tej najcenniejszej, złotego medalu Igrzysk Olimpijskich. Olimpiada w Pekinie była dla Chamuckiego ostatnią szansą na zrealizowanie tego marzenia, gdyż wątpliwym jest aby w 2012 r. wieku 42 lat popularny „Broda” pojechał do Londynu jako rozgrywający reprezentacji Rosji.

źródło: inf. własna, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved