Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorów: Faworyci lepsi od Polaków

ME juniorów: Faworyci lepsi od Polaków

W pierwszym spotkaniu turnieju finałowego mistrzostw Europy juniorów, który odbywa się w Brnie, Polacy przegrali w tie-breaku z obrońcami tytułu - Rosjanami.

Mimo, iż obie drużyny dobrze się znają, początek spotkania zupełnie zaskoczył polską drużynę. Rosjanie błyskawicznie wyszli na prowadzenie i na pierwszą przerwę techniczną schodzili już z przewaga sześciu punktów. Silna zagrywka przeciwników odrzuciła naszych siatkarzy od siatki i końcowy wynik 25:14 obrazuje przebieg gry w tej partii. Polacy byli bezradni również wobec świetnej gry w obronie swoich rosyjskich przeciwników i chyba chcieli zakończyć tego seta jak najszybciej.

Gra zmieniła się w dwóch kolejnych setach. Rosjanie zaczęli mieć problemy z przyjęciem zagrywki (zwłaszcza w trzecim secie) i przestał funkcjonować ich doskonały do tej pory blok. Polacy poczuli szansę odwrócenia wyniku każdy z zawodników dawał z siebie wszystko. Doskonale na tym etapie spisywał się Jan Król, który kończył niemal wszystkie ataki. Przeciwnicy zupełnie nie mieli pomysłu, jak go zablokować i po zakończeniu trzeciego seta to nasi siatkarze prowadzili 2:1.

Niestety, w czwartym secie Rosjanie wrócili do dyspozycji z początku seta i rozpoczął się dramat biało-czerwonych. Silne zagrywki sprawiały naszym zawodnikom mnóstwo problemów i nie mogli już wyprowadzać swoich szybkich ataków. Gdy już udało się wyprowadzić atak, Polacy nadziewali się na wysoko skaczących rosyjskich blokujących. Rosjanie prowadzili 8:3, następnie 16:6 a set skończył się pogromem – 25:9.

Podobnie wyglądała gra w tie-breaku. Rosjanie szybką wystawą gubili polski blok i przy zmianie stron boiska prowadzili już 8:3. Polacy zdobyli do końca spotkania jeszcze zaledwie trzy punktów i schodzili z parkietu zdruzgotani porażką. Rosjanie po meczu byli zadowoleni i bardzo pewni siebie, choć przyznawali, że drugi i trzeci set w wykonaniu rywali ich zaskoczył.

Polska – Rosja 2:3

(14:25, 25:21, 25:21, 9:25, 6:15)

Polska: Król (24), Kłos (9), Krzywiecki (7), Wiśniewski, Jasiński (1), Drzyzga (2), Zatorski (libero) oraz Wroński, Wójtowicz (7), Polański (6), Kozłowski i Krzysiek

Rosja: Wolwicz (12), Kalandadze (11), Semenow (20), Szczerbinin (11), Bezrukow (2), Burczew (14), Obmochajew (libero) oraz Markin (1), Maticzenko, Moskwin (3) i Kanipow (2)