Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Igor Prielożny dementuje

Igor Prielożny dementuje

- Nie, nie będę nowym trenerem Bułgarów - mówi Igor Prielożny, którego nazwisko pojawiło się w ostatnich dniach jako jednego z kandydatów do objęcia po Martinie Stoewie funkcji pierwszego trenera Bułgarii. Słowak zdementował te plotki.

W ostatnich dniach w bułgarskich prasie rozgorzała dyskusja na temat tego, czy Igor Prielożny przejmie po Martinie Stoewie kadrę narodową Bułgarii. Słowacki szkoleniowiec szybko pospieszył ze zdementowaniem tych plotek. – To bardzo stary temat – powiedział Prielożny. – Nie ma w nim już nic z prawdy. Rozmawiałem z bułgarską federacją jeszcze przed tym jak Martin Stoew objął tę posadę.

Bułgarscy dziennikarze argumentowali kandydaturę Prielożnego, ze względu na pracę z kilkoma bułgarskim kadrowiczami. – Tak, trenowałem w Jastrzębskim Węglu Plamena Konstantinowa i Iwajlo Stefanowa, ale co z tego? – pyta Słowak. – Ani jeden ani drugi już w kadrze nie grają. Gdy pracowałem z Jastrzębiu nie raz zdarzyło nam się również pokonać Lewskiego. Igor Prielożny zapewnił, że nie przejmie po Stoewie reprezentacji Bułgarii. – Nie wiem, kto stworzył tę plotkę, ale jest ona nieprawdziwa – oświadczył trener, który w przeszłości pracował również w Niemczech i Czechach.



Głos w sprawie nowego trenera zabrał za to Martin Stoew, który… sam znalazł sobie następcę. – W Bułgarii jedyny trener, który jest gotowy żeby przejąć reprezentację to Aleksandar Popow – oświadczył Stoew. – Doprowadził do złota CSKA Sofia, pod jego przewodnictwem zespół zagra w Lidze Mistrzów. Ma zespół do pracy, z którym współpracuje świetny statystyk i trener od przygotowania fizycznego. Uważam, że najlepiej dla reprezentacji będzie jeśli on ją przejmie.

Martin Stoew nie wziął pod uwagę tylko jednego faktu, że prezydent klubu CSKA Sofia publicznie poinformował, że nie wyraża zgody, aby Popow jednocześnie pracował z kadrą i klubem.

Anna Więcek (Świat Siatkówki)

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved