Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kosok: Stać nas na bardzo dobrą grę

Grzegorz Kosok: Stać nas na bardzo dobrą grę

Grzegorz Kosok wraz z Adrianem Stańczakiem i trenerem Mirosławem Zawieraczem przeniósł się z Sosnowca do Radomia. - Atmosfera jest naprawdę bardzo dobra, a z kolegami pomału się „zgrywamy” - mówi środkowy Jadaru.

Trenujecie od jakiegoś czasu, co możesz powiedzieć o przygotowaniach?

Grzegorz Kosok: – Przygotowania są bardzo intensywne i ciężkie. Pracujemy przede wszystkim nad siłą i kondycją. Powoli jednak wkraczamy w etap typowo siatkarski.Obóz w Miliczu – nad czym pracowaliście?

Cały pobyt był poświęcony by zwiększyć naszą siłę i kondycję, która pozwoli nam dobrze przetrwać cały sezon. Trener Zawieracz szczególną uwagę zwraca na zaangażowanie zawodników podczas treningów oraz na poprawność wykonywanych przez nas ćwiczeń.

Jak się dogadujesz z kolegami, jak atmosfera w drużynie?

– Atmosfera jest naprawdę bardzo dobra, a z kolegami pomału się „zgrywamy”.

Widzisz siebie w pierwszej szóstce. W drużynie jest trzech młodych zawodników i jeden doświadczony.

Wszystko zależy od trenera, to on decyduje kto wyjdzie w pierwszej szóstce. Ja ze swojej strony zrobię wszystko by dostać swoją szansę na grę w wyjściowym składzie.

W Jadarze zagrasz z Adrianem Stańczakiem, a trenerem będzie Mirosław Zawieracz – jak się na to zapatrujesz. Są to plusy – jeśli tak, dlaczego?

Oczywiście, że są to plusy. Adrian jest moim kolegą i jakiś czas już ze sobą gramy, a trener Zawieracz jest bardzo dobry w swoim fachu. Jest trenerem, który wie czego chce. Ma znakomite podejście do zawodników, potrafi z nich wykrzesać maksimum możliwości. Wymaga 100% zaangażowania w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Oprócz tego jest dobrze zorganizowany i konkretny, to sprawia, że treningi są dopracowane i ciekawe.

Na co stać Jadar Radom w nowym sezonie?

Stać nas na bardzo dobrą grę. Naszym celem jest kolejny punkt – set – wygrany mecz.

Jak Ci się podoba w Radomiu, zadomowiłeś się już?

Radom to mniejsze miasto niż Katowice, z których pochodzę. Jest tutaj spokojniej i mniej tłoczno;) Jak na razie większość czasu spędzam w hali i mieszkaniu, także nie miałem możliwości by bliżej przyjrzeć się miastu.

* Z Grzegorzem Kosokiem rozmawiała Weronika Grabowska – przegladligowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved