Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > AZS PWSZ akademickim mistrzem Polski

AZS PWSZ akademickim mistrzem Polski

Siatkarze pierwszoligowego AZS PWSZ Nysa zdobyli złote medale w rozegranych w Rzeszowie Akademickich Mistrzostwach Polski. Akademicy z opolskiego w finale pokonali AZS UWM Olsztyn 3:1. Brązowe medale dla AZS UZ Zielona Góra.

Zawody rozegrane w Rzeszowie nie przyniosły niespodzianek. Przed turniejem jako głównego faworyta do złota wskazywano akademików z Nysy. Po trzech dniach zmagań nie zawiedli swoich fanów i zostali akademicki mistrzami Polski. W finałowym meczu pokonali oni studentów Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego 3:1.

Brązowy medal przypadł zawodnikom AZS Uniwersytet Zielonogórski, którzy w decydującym spotkaniu pokonali AZS PWSZ Krosno 3:1.

Dwa ostatnie miejsca w klasyfikacji zajęli rzeszowscy studenci. Na piątej lokacie uplasowali się siatkarze z Uniwersytetu Rzeszowskiego, a na szóstym z Politechniki Rzeszowskiej.