Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: W Kristiansand już bez Polaków

WT: W Kristiansand już bez Polaków

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek odpadli dzisiaj z turnieju głównego cyklu Swatch FIVB World Tour 2008 w norweskim Kristiansand. Po przegraniu z gruzińską parą Geor/Gia polski zespół uplasował się ostatecznie w przedziale miejsc 17-24.

Ekipa Geor/Gia, która reprezentuje Gruzję, nie miała niemal dnia wolnego po Igrzyskach w Pekinie. W turnieju w Norwegii rozstawieni byli z numerem drugim.

Mecz rozpoczął się korzystnie dla pary Fijałek/Prudel, którzy bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Biało-czerwoni kontrolowali grę do samego końca, skutecznie grając w ataku i bloku. Dzięki temu wygrali pewnie 21:12. W drugiej partii gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Siatkarze z Gruzji załapali kontakt punktowy przy stanie 13:12 i skutecznie go utrzymywali. O zwycięzcy zadecydowała końcówka, w której grano na przewagi. Po zaciętej wymianie wygrali ją Geor i Gia. Tym samym o wyniku całego meczu zadecydował tie-break. W nim początkowo obie drużyny walczyły punkt za punkt. Dosyć szybko jednak para gruzińska wyszła na prowadzenie i powiększała je z akcji na akcję. W końcowej fazie seta Polacy nie zdołali już odrobić strat, a ich rywale zwyciężyli 15:11, a cały mecz 2:1.Geor/Gia – Fijałek/Prudel 2:1

(12:21, 22:20, 15:11)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved