Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej w Częstochowie bez Lube Banca Macerata

Turniej w Częstochowie bez Lube Banca Macerata

Zdobywca Pucharu Włoch, ekipa Lube Banca Marche Macerata nie przyjedzie na rozgrywany w połowie września, w częstochowskiej Hali Polonia, kolejny już turniej im. Arkadiusza Gołasia.

Zamierzeniem tegorocznego turnieju im. Arkadiusza Gołasia było zaproszenie dwóch włoskich zespołów blisko związanych z osobą Arka. Zaproszenie przyjęła Padova, w której występował polski środkowy oraz Macerata, w której grać miał Arek.

Wczoraj na oficjalnej stronie Lube pojawiła się jednak informacja, że Lube Banca Macerata w dniach 13-14 września weźmie udział w towarzyskim turnieju we włoskiej miejscowości Isernia. Dokładnie w tym samym czasie Włosi mieli wystąpić w Częstochowie. – Nastąpił błąd komunikacyjny, przez co musieliśmy zrezygnować z przyjazdu do Polski – powiedział Strefie Siatkówki dyrektor sportowy Maceraty, Stefano Recine.Błędem komunikacyjnym okazała się informacja o wrześniowych barażach do mistrzostw Europy, które czekają reprezentację Polski w tym samym czasie. – Zrozumieliśmy, że w związku z meczem z Belgią i niemożliwością udziału w turnieju w Częstochowie polskich reprezentantów, turniej został przeniesiony na tydzień później – wyjaśnia Recine. – Wtedy z kolei my jesteśmy już we Florencji i gramy finały Superpucharu Włoch (20 września – przyp.red.).

Recine przyznał, że winę za owo nieporozumienie w całości zrzuca na siebie i jednocześnie pragnie bardzo przeprosić polskich kibiców. – Jestem zawiedziony, że tak potoczyła się ta sytuacja. Wierzę, że jeszcze nie raz będzie okazja, aby przyjechać do waszego kraju i zagrać przed wspaniałą publicznością – dodał na koniec Stefano Recine.

Anna Więcek (Świat Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved