Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego

Turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego

Skończyły się pierwsze mecze Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego. Pierwsze zwycięstwa zanotowały na swoim koncie drużyny z Olsztyna, Bratysławy i Ostrołęki.

W pierwszym secie spotkania rozgrywanego w hali im. Arkadiusza Gołasia dużej różnicy pomiędzy obiema drużynami nie było widać. Podopieczne Dariusza Piersy grały ambitnie i nie odstawały za bardzo od rywalek prowadząc aż do drugiej przerwy technicznej wyrównaną walkę punkt za punkt. Podopieczne Dariusza Werpachowskiego nie potrafiły z kolei skutecznie kończyć wyprowadzanych przez siebie ataków długo męcząc się z rywalem. Ostatecznie wygrały jednak pierwszą partię tego spotkania 25:22.

W drugiej partii spotkania podopieczne Dariusza Werpachowskiego prezentowały się już lepiej, ale mimo to popełniały sporo błędów. Potrafiły jednak odskoczyć rywalkom na różnicę pięciu punktów. Główna w tym zasługa Beaty Barszczewskiej, która skutecznie kończyła wyprowadzane przez zespół ataki. Juniorki utrzymywały przewagę i pierwszą partię spotkania zakończyły ponownie zwycięstwem. W trzeciej partii tego spotkania niespodzianki nie było i podopieczne Dariusza Werpachowskiego wygrywając do 22 odniosły w całym meczu pewne zwycięstwo 3:0.

Energoglobal Nike (juniorki) – Ostrada Nike (kadetki) 3:0

(25:22, 25:17, 25:22)

Bardzo ciekawy przebieg miało drugie spotkanie turnieju siatkówki dziewcząt w hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta. Bardzo dobre wrażenie zrobiły już w pierwszej konfrontacji podopieczne Martina Hancika. Siatkarki reprezentujące okręg Bratysława nie dały szans rywalkom pewnie wygrywając 3:0. Wspaniale zaprezentowała się Monika Hrubinova i Dominika Skodova, które kończyły większość akcji swojego zespołu. Najbardziej wyrównany był pierwszy set spotkania, który zakończył się dwupunktowym zwycięstwem Słowaczek. W secie drugim secie spotkanie było nadal wyrównane, ale to podopieczne Marina Hancika pewnie wygrały 25:22.

W trzeciej partii spotkania podopieczne Marka Majewskiego próbowały toczyć wyrównany bój, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek ulegając 18:25. Patrząc na pierwsze spotkanie obu zespołów można było mieć wrażenie, że to właśnie te ekipy podzielą pomiędzy siebie dwa pierwsze miejsca, ale nie uprzedzając faktów poczekajmy na kolejne spotkania turnieju.

Reprezentacja Bratysławy – Czarni Słupsk 3:0

(26:24, 25:22, 25:18)

Bratysława: Hrubinova, Kosova, Kysucka, Maklikova, Martincova, Maximova A., Podbehla (l), Maximova M., Nurcikova, Smatanikova, Svatosova, Skodova

Czarni: Goździewicz, Dydak, Kalinowska, Nowak, Miklasińska, Olszonowicz, Pater

W trzecim spotkaniu drużyna Warmiss Olsztyn pokonała pewnie Legionovię Legionowo 3:0. Bardzo wyrównany był pierwszy set spotkania, który podopieczne Andrzeja Olejnika wygrały różnicą zaledwie dwóch punktów. W drugiej partii tego spotkania Olsztynianki praktycznie rozbiły rywalki 25:14. W trzeciej odsłonie meczu mimo, iż to podopieczne Andrzeja Doktorskiego miały zdecydowaną przewagę nie potrafiły jej wykorzystać tracąc kilka punktów pod rząd ulegając 21:25 i w całym meczu 0:3.

Warmiss Olsztyn – Legionovia Legionowo 3:0

(25:23, 25:14, 25:21)

Warmiss: Tumelis, Jabłońska, Bartkowska (l), Modrzejewska, Andrzejewska, Korzeniewska, Surownik, Miloch, Cieżyńska

Legionovia: Chodakowska, Scecewicz, Klimkiewicz, Doktorska, Szerszeńska, Siekierko, Snodkiewicz (l), Rasińska, Jóźwiak, Zielińska