Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Przyjeżdża światowa elita

Przyjeżdża światowa elita

Już we wtorek rozpoczną się w Mysłowicach długo oczekiwane zawody damskiej siatkówki plażowej w ramach Swatch FIVB World Tour ‘08 Mysłowice Open. Główny organizator, MOSiR Mysłowice, ma kilka dni na dopięcie imprezy na ostatni guzik.

Do Mysłowic przyjeżdża dziś wizytator Międzynarodowej Federacji Siatkówki, Giorgio Masni. Zostanie w mieście już do końca zawodów.

Ośrodek Sportów Letnich przeżywa reorganizację. Trwa ustawianie trybun, które pomieszczą cztery tysiące widzów. Znika boisko do piłki nożnej plażowej. Teren ten wraz z przyległymi polami do gry w siatkówkę stanie się jedną areną turnieju.Swój udział w Mysłowicach zapowiedziały m.in. brazylijskie pary Ana Paula/Shelda i Renata/Talita. Pierwsza z nich zwyciężyła najwięcej, bo już trzy turnieje w tym roku, druga natomiast, to wiceliderki rankingu.

Pojawią się także reprezentantki MOSiR-u Mysłowice. Od kwalifikacji swoją przygodę na World Tourze rozpoczną Barbara Bawół i Dorota Wojtczak. Ogółem w turnieju zaprezentują się 72 pary z 25 krajów. Swatch FIVB World Tour ‘08 w kategorii seniorek po raz pierwszy gości w Mysłowicach. Do tej pory tej rangi wydarzenia odbywały się na Słupnej na poziomie juniorskim.

Turniej potrwa do niedzieli, następnie World Tour przeniesie się do Brazylii, gdzie w miejscowości Guaruja w poniedziałek, 15 września rozpoczną się kolejne rozgrywki.

Autor tekstu: Marek Wizner – POLSKA Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved