Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Łatwy start po złote medale

Łatwy start po złote medale

fot. archiwum

Trener Dariusz Luks sprawdził jedno z ustawień w pierwszym meczu Akademickich Mistrzostw Polski w Rzeszowie. Białostocki AZS całe spotkanie grał praktycznie tylko wyjściowym składem i bardzo łatwo pokonał AWF Warszawa 3:0.

Przed wyjazdem na turniej do Rzeszowa szkoleniowiec ekipy z Białegostoku Dariusz Luks stwierdził: – Startujemy z biegu, ale jako cel ustalamy sobie zdobycie złotego medalu. W naszym przypadku powinniśmy myśleć tylko o takim wyniku .

 

Z uśmiechem na ustach 

Zadanie białostoczanki zaczęły realizować z uśmiechem na ustach. Przeciwko stołecznemu drugoligowcowi na parkiet wybiegła następująca szóstka: Anna Manikowska, Katarzyna Walawender, Ilona Gierak, Izabela Żebrowska, Dominika Koczorowska i Katarzyna Kalinowska plus libero Magda Saad . Na parkiecie pojawiła się też pozostała piątka zawodniczek, ale symbolicznie.

 

Wszystkie rezerwowe weszły na boisko przy stanie 24:15 w trzecim secie. Tylko po to, by skończyć mecz – mówi "Współczesnej” drugi trener białostoczanek Rafał Prus .

 

Mistrzostwo do odzyskania

 

Jak łatwo zauważyć, przeciwko stołecznemu AWF zagrała młodsza połowa ekipy, nie licząc Czeszki Lucie Muhlsteinovej i Słowaczki Katariny Truchanovej .

 

Przypomnijmy, że akademiczki z Białegostoku walczą o odzyskanie złotego medalu, jaki zdobyły w 2006 roku. W poprzednich mistrzostwach studentek zajęły dopiero trzecie miejsce. Prawdziwe granie zacznie się jednak w Rzeszowie od piątkowego popołudnia, kiedy odbędzie się półfinał. Mecz o złoto w sobotę.

 

AZS Białystok – AZS AWF Warszawa 3:0

(25:16, 25:15, 25:17)

 

O godzinie 17:00 AZS Białystok rozegrał drugie spotkanie grupowe z AZS UEK Kraków. Również w tym pojedynku akademiczki z Białegostoku nie miały problemów z pokonaniem rywalek 3:0. Mecz otworzyły wysoko wygranym pierwszym setem. W drugiej partii nieco lepiej zaprezentowały się siatkarki z Krakowa, które do końca walczyły o remis w meczu. Końcówka należała jednak do ekipy grającej w ekstraklasie kobiet. Podopieczne Dariusza Luksa wygrały 25:20. Trzecia partia przypominała pierwszą. Białostoczanki gładko wygrały do 18.

 

AZS UEK Kraków – AZS Białystok 0:3

(17:25, 20:25, 18:25)

 

Skład:

AZS Białystok : Anna Manikowska, Katarzyna Walawender, Katarzyna Kalinowska, Izabela Żebrowska, Ilona Gierak, Dominika Koczorowska, Magda Saad (libero) oraz Joanna Szeszko, Lucie Muhlsteinova, Katarina Truchanova, Agata Karczmarzewska-Pura, Marlena Mieszała.

 

W piątek AZS Białystok rozegra ostatnie spotkanie grupowe z AZS Politechnika Śl. Gliwice.

 

* Autor Miłosz Karbowski, "Gazeta Współczesna"

źródło: Gazeta Współczesna, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved