Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kędzierzynianie najlepsi w Kamieniu Krajeńskim

Kędzierzynianie najlepsi w Kamieniu Krajeńskim

Damian Pilichowski i Dominik Broj z Kędzierzyna-Koźla wygrali Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w siatkówce plażowej, zdobywając zarazem złote medale mistrzostw Polski w kategorii kadetów.

To był morderczy tydzień dla zawodników reprezentujących Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Najpierw młodzi siatkarze z Kędzierzyna-Koźla zagrali w finale mistrzostw kraju juniorów, gdzie zostali sklasyfikowani na miejscach 9.-12., a w weekend walczyli o prymat na piaszczystych boiskach w swojej kategorii wiekowej. Broj i Pilichowski zaliczani byli do faworytów imprezy rozgrywanej w Kamieniu Krajeńskim, jednak już w pierwszym meczu doznali niespodziewanej porażki z parą Kantor/Antolak.Czasem ciężko gra się w roli faworytów i to było widać w tym spotkaniu. Jednak mimo tej porażki byłem pewny, że chłopcy dojdą do czwórki – mówi Miłosz Majka, który wraz z Januszem Bułkowskim z Nysy trenowali reprezentantów MOSiR-u.

Ta wpadka podziałała na młodych siatkarzy jak czerwona płachta na byka. Przez kolejne spotkania przeszli jak burza. Wygrali cztery meczu z rzędu i awansowali do najlepszej czwórki turnieju.

Kędzierzynianie w walce o finał pokonali duet Sowiak/Kowalski 19:21, 21:18, 15:11. W walce o mistrzostwo kraju rywalem Broja i Pilichowskiego był inny mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla – Bartosz Księżarek, który razem z Dawidem Popkiem reprezentowali UKS Jastarnię. Finał był niezwykle zaciętym widowiskiem. W pierwszym secie Księżarek z Popkiem prowadzili 19:14. Para MOSiR-u doszła rywali na 19:20, jednak ostatnia akcja należała do siatkarzy UKS-u Jastarnia. W drugiej partii tryumfował duet z Kędzierzyna-Koźla 21:17 i o wszystkim decydował tie-break. W nim walka toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie zwyciężyli Dominik z Damianem 16:14 i złote krążki zawisły na ich szyjach.

Chłopakom się ten tytuł należał. Włożyli mnóstwo pracy i serca w treningi. Mieli cel i go osiągnęli. Dużo pomógł kędzierzyński MOSiR, który zapewnił zawodnikom świetne warunki do treningów i startów – uważa trener naszych zawodników.

źródło: lokalna.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved