Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Irina Kiryłłowa powraca na parkiet

Irina Kiryłłowa powraca na parkiet

Dynamo Moskwa, klub rosyjskiej żeńskiej Superligi, podpisał roczny kontrakt ze znakomitą przed laty rozgrywającą, Iriną Kiryłłową. 43-letnia siatkarka postanowiła wznowić karierę po trzech latach przerwy. Ostatnio pełniła funkcję asystenta Giovanniego Caprary w reprezentacji swego kraju.

Jedna z najlepszych rosyjskich siatkarek, złota medalistka z Seulu, ostatnio grała w sezonie 2005/2006 w klubie Serie A z Chieri.

Podpisanie kontraktu z Iriną Kiryłłową zakończyło nasze letnie wzmocnienia – potwierdził dyrektor moskiewskiego klubu, Walery Ziniczew. – Pozostały nam ostatnie formalności związane z przejściem z Zariecza Natalii Safronowej. Niestety, jej poprzedni klub nie chce wydać książeczki zawodniczej. Jednak problem został rozwiązany, sąd uznał, że zawodniczka nie ma już żadnych zobowiązań wobec Zariecza.Warto przypomnieć, że poza Kiryłłową i Safronową wcześniej moskiewskie Dynamo wzmocniły atakujące Chaine Staelens z Holandii, włoska środkowa Simone Gioli, rozgrywająca Anna Matijenko z Zariecza oraz posiadająca rosyjskie obywatelstwo Natalia Gonczarowa. Kontrakty z klubem przedłużyły wszystkie uczestniczki igrzysk olimpijskich w Pekinie – Jekaterina Gamowa, Jelena Godina i Maria Borodakowa. Nowym trenerem stołecznej drużyny będzie Walery Łosiew, który wcześniej prowadził CSKA Moskwa. W pełnym składzie siatkarki wicemistrza Rosji z poprzedniego sezonu zbiorą się po zakończeniu europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznego cyklu Grand Prix, który odbędzie się w Omsku.

źródło: inf. własna, vldinamo.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved