Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Igor Prielożny wśród kandydatów na trenera kadry Bułgarów?

Igor Prielożny wśród kandydatów na trenera kadry Bułgarów?

Po Igrzyskach w Pekinie kilku reprezentacyjnym szkoleniowcom pokończyły się kontrakty. Wśród kandydatów, którzy mieliby przejąć schedę po Martinie Stoevie, trenerze męskiej reprezentacji Bułgarii pojawiło się nazwisko Igora Prielożnego.

W Bułgarii podobnie jak w Polsce trwa debata nad tym kto zostanie nowym szkoleniowcem męskiej reprezentacji Bułgarii, którą przez ostatnie trzy lata prowadził Martin Stoev. Wśród kandydatów wymienia się trenera CSKA Sofia, Alexandra Popova oraz słowackiego szkoleniowca BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała, Igora Prielożnego. Podkreśla się ogromne doświadczenie Słowaka, który jako trener pracował z reprezentacjami Niemiec, Polski i Czech, z sukcesami trenował również zespołu austriackie, szwajcarskie, a w ostatnich latach również polskie (KS Ivett Jastrzębie Borynia, Winiary Kalisz – przyp. red.)

Kilka lat temu, jeszcze przed przyjściem Stoeva do reprezentacji prowadziłem rozmowy z Bułgarską Federacją – mówi Igor Prielożny. – W swojej karierze trenerskiej prowadziłem w Jastrzębiu Plamena Konstantinova i Ivaylo Stefanova, z którymi w Lidze Mistrzów pokonaliśmy w Sofii miejscowego Lewskiego. Prielożny dementuje informacje o tym, jako miałby być jednym z kandydatów na funkcję trenera Bułgarów. – To wszystko spekulacje, którymi nie warto zaprzątać sobie głowy – krótko ucina Słowak.Nazwisko Prielożnego pojawia się również w kontekście rozmów o kandydatach na polskich trenerów siatkarskich. Zdaniem Andrzeja Niemczyka, Słowak obok Steliana Moculescu, trenera reprezentacji Niemiec, jest jednym z najodpowiedniejszych osób do tych stanowisk. – Jest to dla mnie bardzo wielki komplement – mówi Prielożny. – Moje nazwisko pojawiło się zaraz koło Steliana Moculescu, któremu przed laty asystowałem przy reprezentacji Niemiec. Myślę, że moglibyśmy tak dokończyć zapoczątkowaną wcześniej współpracę – śmieje się Igor Prielożny w rozmowie z jedną ze słowackich gazet.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved