Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Dante Amaral w Dynamie Moskwa

Dante Amaral w Dynamie Moskwa

Dante Guimaraes Amaral nie jest już siatkarzem Panathinaikosu. Po trzech latach gry w barwach "wszechateńskich koniczynek" (z rozgrywającym Marcelinho), siatkarz podpisał roczny kontrakt z aktualnym mistrzem Rosji, Dynamo Moskwa.

Dante Amaral w przeciwieństwie do Sergio powracającego do rodzimej ligi po kilku sezonach spędzonych w serie A (Copra Piacenza), odrzucił oferty z brazylijskich klubów. Złoty medalista olimpijski z Aten i srebrny z Pekinu zaprezentuje się kibicom z Moskwy w połowie września.

Jestem szczęśliwy, że wszystko ułożyło się tak pomyślnie, dziękuję włodarzom Panathinaikosu, którzy zawsze wykazywali się profesjonalizmem i byli uczciwi wobec mnie. Zostawiam w Atenach wielu przyjaciół. Czekają na mnie nowe doświadczenia. Dynamo to bardzo dobry zespół, liga rosyjska rośnie w siłę, wszystko to bardzo mnie motywuje – stwierdził zawodnik, który będzie walczył o mistrzostwo kraju z kolegą z kadry, Gibą, grającym od roku w Iskrze Odincowo.Klub aktualnego mistrza Rosji, Dynamo Moskwa tworzą głównie reprezentanci tego kraju: aż sześciu z nich broni barw tego zespołu.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved