Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Z Lozano jest super

Z Lozano jest super

- Czy trener Raul Lozano powinien pozostać na swoim stanowisku? Poproszę o następne pytanie - śmieje się Sebastian Świderski, jeden z liderów reprezentacji siatkarzy. - Nie ukrywam, że nigdy nie miałem do niego najmniejszych zastrzeżeń, współpracuje się nam znakomicie - podkreśla.

Przyjmujący naszej kadry o przyszłości selekcjonera wypowiada się ostrożnie. – Słyszałem plotkę, że już sobie znalazł pracę z reprezentacją Hiszpanii. Wiele wskazuje na to, że będzie nas prowadził nowy trener – przyznaje „Świder”, ale nie chce powiedzieć wprost, czy byłby za pozostaniem Lozano. – Jestem tu stroną, podwładnym, nie wypada mi komentować tej sytuacji – stwierdza zawodnik włoskiej Maceraty. – Byłoby to niezręczne, zwłaszcza że mamy jeszcze przed sobą mecze barażowe mistrzostw Europy i nie pożegnaliśmy się z Lozano. Ale przyznaję, że z Raulem pracuje mi się świetnie. Czasem wypominano mi nawet, że jestem jego pupilkiem – śmieje się Świderski. – I to nie tylko dlatego, że mówię po włosku i porozumiewam się z nim bez tłumacza.

Właśnie o tłumaczach sporo mówi się ostatnio w siatkarskim światku. W PZPS słychać głosy, że ewentualny następca Lozano wcale nie musi być zagranicznym fachowcem. Lepiej, żeby kadrę poprowadził Polak, bo… szybciej dogada się z siatkarzami.



Śmieszą mnie takie opinie – komentuje Świderski. – Tak wypowiadają się chyba ludzie, którzy nie znają żadnego języka – kpi „Świder”. – Przecież w dzisiejszej siatkówce włoski jest coraz popularniejszy, niektórzy nasi gracze wolą nawet porozumiewać się po włosku niż po angielsku. I wcale nie potrzeba wielkiego zasobu słów – przekonuje.

Świderski zapewnia jednocześnie, że zmiana selekcjonera nie skłoni go do zakończenia przygody z reprezentacją.

Nigdy nie powiedziałem, że kończę karierę – wyjaśnia. – Mówiłem, że trzeba się zastanowić nad przyszłością, ale chodzi tylko o zdrowie. W końcu ile można jechać na tabletkach przeciwbólowych i przeciwzapalnych? Ale bez wątpienia warto grać w tej reprezentacji – kończy.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved