Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Częstochowie praca wre

W Częstochowie praca wre

Akademicy już na początku sierpnia ogłosili skład w którym przystąpią do rozgrywek Ligi Mistrzów i PlusLigi. W tych dniach kończy się trzeci tydzień wspólnych treningów, a jak podkreśla Radosław Panas - przygotowania przebiegają według planu.

Przygotowania przebiegają zgodnie z harmonogramem, który przygotowałem wcześniej – mówi trener AZS-u Częstochowa, Radosław Panas. Wicemistrzowie Polski kończą trzeci tydzień przygotowań do nadchodzącego sezonu, ćwicząc na własnych obiektach. – Ćwiczymy trzy razy w tygodniu w siłowni oraz dwa razy w tygodniu jesteśmy na stadionie. Oprócz tego po południu treningi odbywają się na hali, gdzie szlifujemy technikę oraz wytrzymałość – wyjaśnia trener częstochowian.

Sztab szkoleniowy przeprowadza typowy trening przygotowawczy, a dopiero w połowie września przewidział pierwsze gry kontrolne. – W drugim tygodniu września przewidujemy sparing z nieco słabszym przeciwnikiem – mówi Panas. Poważne, choć treningowe granie, zacznie się od 13 września. Wtedy akademicy spod Jasnej Góry wezmą udział w III Memoriale Arkadiusza Gołasia, a ich przeciwnikami będą: Skra Bełchatów, Lube Banca Marche Macerata i Antonveneta Padwa. Dwa tygodnie później częstochowianie zagrają w trzeciej edycji Memoriału Zdzisława Ambroziaka, gdzie ich grupowym rywalem ponownie będą mistrzowie Polski, a także Trefl Gdańsk. – Między Memoriałem Gołasia, a Ambroziaka będziemy chcieli sparować jeszcze kilka razy, tak aby przed ligą mieć za sobą kilkanaście rozegranych spotkań – mówi.* na podstawie rozmowy Piotra Kaźmierczaka (Radio Marconi) z Radosławem Panasem

źródło: azsczestochowa.pl, inf. własna, Radio Marconi

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved