Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarski turniej w Hajnówce

Siatkarski turniej w Hajnówce

Przez dwa dni w Hajnówce będzie się odbywał turniej siatkówki o puchar burmistrza. Szykujący się do rozgrywek I ligi siatkarze Pronaru Parkiet, zagrają pierwsze mecze przed nowym sezonem i sprawdzą nowych zawodników w swojej drużynie.

Oprócz gospodarzy w imprezie wezmą udział I-ligowa Avia Świdnik oraz zespoły z II ligi Ósemka Siedlce i Wola Warszawa.

Nie należy się spodziewać jakiejś efektownej gry – uważa Paweł Blomberg, trener hajnowian. – Jesteśmy po miesięcznych przygotowaniach i głównie pracowaliśmy nad siłą i wytrzymałością. Będą to nasze pierwsze gry, więc na pewno dam pograć wszystkim zawodnikom i w różnych ustawieniach. Wynik w tych spotkaniach będzie sprawą drugorzędną.Turniej w Hajnówce będzie ważny dla 19-letniego Mateusza Sacharewicza, który ostatnio występował w I-ligowym SMS-ie Spała. Mierzący 198 cm środkowy, wychowanek MUKS-u Białystok, sam zgłosił się do drużyny z Hajnówki.

Dopiero był na kilku treningach, więc za dużo nie mogę powiedzieć o nim – mówi Blomberg. – Dodatkowo jest po kontuzji kolana. Zobaczymy jak zaprezentuje się na turnieju i wtedy podejmiemy decyzję co do jego przydatności drużynie.

Trener nie kryje, że chętnie widziałby w swoim zespole innego środkowego. Wcześniej były już prowadzone rozmowy z grającym na tej pozycji Tomaszem Wieczorkiem z rozwiązanego klubu z Poznania.

Ja go chcę i on chce grać u nas – twierdzi Blomberg. – Niestety, aby go zatrudnić nie mamy odpowiednio wysokich środków finansowych. Klub prowadzi jeszcze rozmowy z dodatkowym sponsorem i jeżeli to się uda, to wrócimy do negocjacji z tym zawodnikiem.

Wcześniej kontrakty z ekipą z Hajnówki podpisali dwaj inni zawodnicy poznańskiego klubu: przyjmujący Rafał Matusiak i atakujący Michał Kozioł. Ponadto do zespołu dołączono wychowanka Mateusza Bartosiaka. Pozostali siatkarze w kadrze to gracze, którzy wywalczyli awans do I ligi.

Za dwa tygodnie podopieczni Blomberga wezmą udział w turnieju w Świdniku, a rozpoczęcie rozgrywek ligowych planowane jest na 27 września.

Zobacz również:

Program turnieju w Hajnówce

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved