Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mistrz olimpijski w Modenie

Mistrz olimpijski w Modenie

Złoty medal igrzysk olimpijskich procentuje także po ich zakończeniu. Reprezentant USA David Lee po udanym występie w Pekinie, teraz będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności, grą w jednej z najlepszych lig na świecie. Od nowego sezonu będzie bowiem bronił barw klubu z Modeny.

Wcześniej Amerykanin grał w lidze tureckiej. Do podpisania kontraktu z Modeną namówił go reprezentacyjny kolega Lloy Ball, który miał okazję grać w tym klubie, a nawet sięgnął z nim po mistrzostwo Włoch. – Lloy wszystko wyjaśnił. Powiedział, że jeśli mam okazję zagrać w lidze włoskiej, nie mogę jej stracić. Powtarzał, że będzie ciężko, ale że się tego nie odczuje tak bardzo. Wiem, że Modena to duże miasto z wielką historią siatkarską. Lloy powiedział, że absolutnie muszę spróbować powalczyć w mistrzostwach Włoch.

We wszystkich zawodach w reprezentacji Stanów Zjednoczonych Lee grał po przekątnej z Millarem, do Włoch przyjedzie już zatem z niemałym bagażem doświadczeń. – Czuję się nadzwyczajnie. Stany Zjednoczone zdobyły złoty medal na igrzyskach, co nie miało miejsca od niepamiętnych czasów – mówi Lee. To był trzeci złoty medal olimpijski dla USA. – Nie widziałem finału w Seulu z 1988 roku. Dopiero miesiąc przed wyjazdem chciałem go zobaczyć. Inni również. Teraz to zupełnie inna siatkówka. Dużo bardziej siłowa – uważa nowy nabytek Modeny. Według Davida Lee sekretem tak dobrej postawy Amerykanów w Pekinie jest doświadczenie. – Zespół z dużym doświadczeniem to jest sekret. Niektórzy z naszych zawodników mają za sobą już występy na czterech czy trzech takich imprezach – zauważa Lee.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved