Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel jedzie do Szczyrku

Jastrzębski Węgiel jedzie do Szczyrku

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zakończyli dzisiaj pierwszy etap przygotowań do nadchodzącego sezonu PlusLigi. Jutro wyjeżdżają na tygodniowy obóz do Szczyrku, natomiast za tydzień zagrają dwa sparingi z pierwszą reprezentacją Czech.

4 sierpnia rozpoczęły się przygotowania do sezonu w zespole Jastrzębskiego Węgla. Po ponad trzech tygodniach treningów na własnych obiektach podopieczni Roberto Santilliego przeniosą się w Beskidy, do Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. – Chcemy tam odpocząć od naszych obiektów – mówi drugi trener jastrzębian, Leszek Dejewski. – Postanowiliśmy trochę zmienić klimat i pokazać nowym zawodnikom polskie góry – śmieje się asystent Roberto Santillego. Wcale nie oznacza to, że trenerzy zaaplikują siatkarzom ciężkie zajęcia plenerowe. – Z pewnością nie będziemy „szaleć” po górach, gdyż nasi zawodnicy sporo pracy wykonali już w Jastrzębiu. Obóz w Szczyrku ma być na nich odskocznią – wyjaśnia Leszek Dejewski.

W Szczyrku siatkarze mają koncentrować się głównie na technice, niewykluczone, że kilka treningów odbędzie się wspólnie z Kanadyjczykami. – W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich przebywać również będzie zespół uniwersytecki z Kanady. Doszły nas sygnały, że chcieliby zagrać z nami mecz kontrolny, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie należeć będzie do trenera Santillego – mówi asystent włoskiego szkoleniowca. Jak podkreślił Leszek Dejewski w zespole panuje doskonała atmosfera. – Integracja z nowymi zawodnikami przebiega bez żadnych problemów, wszystko przebiega po naszej myśli – zapewnia, nie wykluczając, iż sztab szkoleniowy na miejscu w Szczyrku zorganizuje wycieczkę lub spotkanie integracyjne dla siatkarzy.Pierwotnie jastrzębianie mieli trenować w Beskidach przez tydzień, tymczasem sztab szkoleniowy zdecydował się skrócić zgrupowanie w COS OPO o jeden dzień. – Zwróciła się do nas Czeska Federacja z prośbą o możliwość rozegrania dwóch meczów sparingowych z ich reprezentacją. Czesi przygotowują się do wrześniowych baraży, których zwycięzca zagra w mistrzostwach Europy w 2009r. Mecze zaplanowane są 4-5 września w małej miejscowości 50 km od Ołomuńca – mówi trener Dejewski.

Po powrocie z Czech siatkarze Jastrzębskiego Węgla pojadą do Krosna, gdzie z Asseco Resovią, AZS Politechniką Warszawską i Lokomotivem Charków rozegrają turniej towarzyski. Kolejną dużą imprezą, na której Roberto Santilli będzie mógł sprawdzić formę swoich podopiecznych będzie turniej w Zdzieszowicach, później jastrzębian czeka sparing ze Skrą Bełchatów i SCC Berlin. – Z Niemcami zagramy dwa mecze. Pierwszy odbędzie się w Berlinie, a drugi, już w trakcie ligi będzie miał miejsce w Jastrzębiu – mówi Leszek Dejewski. W ostatnie dni przed inauguracją PlusLigi siatkarzy czekać będzie generalny sprawdzian z zespołem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Na chwilę obecną nie jest jeszcze ustalone miejsce tego spotkania. Ze względu na fakt, że pierwszy mecz gramy u siebie, a kędzierzynianie na wyjeździe, sparing rozegrany zostanie w Jastrzębiu.

* rozmawiał Tomasz Tadrała (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved