Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Polskie pary walczą w Norwegii

WT: Polskie pary walczą w Norwegii

Od wtorku w norweskim Kristiansand rozgrywany jest kolejny turniej tegorocznego cyklu Swatch FIVB World Tour kobiet i mężczyzn. Walczą w nim także dwie polskie pary Karolina Sowała/Monika Brzostek oraz Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel.

Trzeba zaznaczyć, że na turniej w Norwegii przyjechały głównie pary młodzieżowe.

W turnieju żeńskim Monika Brzostek i Karolina Sowała rozpoczęły zmagania od II rundy kwalifikacji. Polki, rozstawione z numerem ósmym, pokonały ekipę z Kazachstanu Alenkina/Tsimbalova w zaledwie 29 minut. Mimo różnicy tylko jednego miejsca w rozstawieniu turniejowym Brzostek i Sowała pokazały, że procentuje doświadczenie zbierane na plażach polskich i międzynarodowych. Wygrana nie była ani przez chwilę zagrożona. W obu setach Polki szybko zdobywały wysoką przewagę i wygrały do 14 i 13. Tym samym Polki awansowały do turnieju głównego, w którym, w pierwszej rundzie, zagrają z Norweżkami Maaseide/Glesnes.Alenkina/Tsimbalova – Brzostek/Sowała 0:2

(14:21, 13:21)

W turnieju panów dziś rozpoczyna się runda kwalifikacyjna, a jej pierwszy etap ominą Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. W drugim etapie zmierzą się z wygranym pojedynku Hoiskamp/van Laanen (Holandia) – Gooding/Miedzybrodzki (Wlk.Brytania).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved