Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Panie odpadły, panowie jutro grają w turnieju głównym

WT: Panie odpadły, panowie jutro grają w turnieju głównym

Karolina Sowała oraz Monika Brzostek przegrały dzisiaj dwa mecze w turnieju głównym rywalizacji z cyklu SWATCH FIVB World Tour w Kristiansand, i odpadły z gry. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel pokonali w II rundzie kwalifikacji Brytyjczyków. Jutro Polacy rozpoczną grę w turnieju głównym.

Turniej kobiet

Karolina Sowała i Monika Brzostek spotkały się w I rundzie turnieju głównego z rozstawionymi z numerem 6 Norweżkami – Maaseide/Glesnes. Polki zaczęły spotkanie dobrze, wygrywając pierwszą partię do 18. Potem górę wzięło doświadczenie Norweżek, które wygrały dwa następne sety i po 44 minutach gry zeszły z boiska jako zwyciężczynie. Polkom pozostała walka w drugim meczu, z też wyżej od siebie notowanymi Holenderkami – Keizer/de Vries, o pozostanie w turnieju. Niestety, podłamane niepowodzeniem w pierwszym meczu, nie podjęły walki z holenderskimi siatkarkami, przegrywając wyraźnie w dwóch setach, trwających tylko 33 minuty.- I runda turnieju głównego:
Brzostek/Sowała POL [27] - Maaseide/Glesnes NOR [6] 1:2
(21:17, 18:21, 11:15)   44 min

- baraże (przegrane na miejscach 25-32):
Keizer/de Vries NED [11] - Brzostek/Sowała POL [27] 2:0
(21:18, 21:14)   33 min

Turniej mężczyzn

W dobrej dyspozycji utrzymują się w tym sezonie Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Polacy mieli wolny los w I rundzie dzisiejszych kwalifikacji do turnieju głównego. W II rundzie rozprawili się bardzo szybko – w dwóch setach – z Brytyjczykami, Goodingiem i Miedzybrodzkim, awansując do jutrzejszego turnieju głównego.

- II runda kwalifikacji:
Fijałek/Prudel POL [5] - Gooding/Miedzybrodzki GBR [12] 2:0
(21:9, 21:13)   32 min

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved