Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kazimierz Pietrzyk krytykuje prezesa PZPS

Kazimierz Pietrzyk krytykuje prezesa PZPS

fot. archiwum

Mirosław Przedpełski, jako jednego z kandydatów na trenera reprezentacji po Raulu Lozano widzi szkoleniowca ZAKSY, Krzysztofa Stelmacha. Opinię prezesa PZPS zbija Kazimierz Pietrzyk

Zbliża się koniec kontraktu Raula Lozano w Polsce. Coraz częściej słyszy się o pojawiających się nowych nazwiskach do objęcia stanowiska pierwszego szkoleniowca naszej reprezentacji. – Cenię zagranicznych trenerów, są dobrzy, ale chcę spróbować kogoś z Polski – tajemniczo mówi Mirosław Przedpełski . Zatem kogo prezes PZPS-u miał na myśli? Jego zdaniem świetnie do tej funkcji nadawałby się Krzysztof Stelmach , który poznał już warsztat trenerski Argentyńczyka. – Stelmach zna włoską szkołę i naprawdę wie, jak to się robi. Wbrew temu, co się mówi, Lozano wiele nauczył naszych szkoleniowców. Teraz potrzeba nam selekcjonera, który dotrze do chłopaków – wyjaśnia Przedpełski.

 

Krzysztof Stelmach wiosną w Bełchatowie zakończył czynne uprawianie siatkówki. Jak się szybko okazało, nie oznaczało to jego pożegnania z tym sportem. Ogromne doświadczenie byłego zawodnika mistrzów Polski dostrzegł prezes ZAKSY, Kazimierz Pietrzyk, zatrudniając Stelmacha na stanowisku pierwszego szkoleniowca zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Stelmach ma podpisany z ZAKSĄ roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia na kolejny sezon. Ta druga możliwość nie jest zapisana w kontrakcie, jest to umowa dżentelmeńska pomiędzy Stelmachem i Pietrzykiem. 

A co o propozycji Mirosława Przedpełskiego sądzi pracodawca Krzysztofa Stelmacha? – Prezes Przedpełski powinien się zastanowić nad tym co mówi. Rzuca nazwiskami, a nie pyta o zdanie samych zainteresowanych. Po drugie trener reprezentacji Raul Lozano ma ważny kontrakt do końca roku. O szukaniu następcy powinien zostać chyba poinformowany. Nie wrócił jeszcze do kraju, a u nas już ruszyła karuzela z nazwiskami. Moim zdaniem tak nie powinno się działać, zwłaszcza, że niedługo będą wybory w związku, niech nowy zarząd wybierze trenerów obu reprezentacji – mówi Pietrzyk.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved